Latvijas izlase pošas pasaules čempionātam zemledus makšķerēšanā Mongolijā

Mongolijā no 6. līdz 10. martam notiks 20. pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā, kurā dalībai pieteikušās 10 valstis, tostarp Latvija, kaimiņi igauņi un lietuvieši, Mongolija, Kazahstāna, ASV, Zviedrija, Norvēģija, Somija un Ukraina, informēja Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijā.

Federācijā skaidroja, ka šī gada Latvijas izlases sastāvs ir samērā jauns, trīs no deviņiem dalībniekiem pasaules čempionātā piedzīvos debiju, startējot kopā ar pieredzējušiem sportistiem. Latviju pārstāvēs: Krišjānis Lisovskis, Harijs Raciborskis, Andris Jerums, Kārlis Goldmans, Sandis Gribuška, Jānis Štrauss, Einārs Kuprovskis, Vjačeslavs Šidlovskis un Agris Rudzāns.

Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas viceprezidents un delegācijas vadītājs Agris Rudzāns sacīja: "Brauksim cīnīties par medaļām, esam viena no šī sporta veida vadošajām vienībām pasaulē. Čempionāta vāju komandu nav, bet pie favorītiem cīņā par uzvaru noteikti jāpieskaita Ukrainas un Lietuvas vienības, protams, arī mājinieki centīsies izmantot savu ūdeņu priekšrocības."

Kā galvenos izaicinājumus Mongolijā, kur sacensību dienā un vietā gaisa temperatūra var noslīdēt līdz pat -20 grādiem, Rudzāns minēja biezo ledu, zemo gaisa temperatūru un spēcīgos vējus. 

Vienlaikus viņš sacīja: "Mūsu puiši tam ir gatavi. Esam gandrīz optimālā skaitā, lai jau 2. martā dotos tik tālā braucienā. Uz starta izies pieci sportisti, katram nepieciešams vismaz viens asistents. Sportistam ir jākoncentrējas tikai uz makšķerēšanu, tai pašā laikā viņam ir jābūt informētam par sāncenšu sekmēm. Asistenti un treneri kontrolē notikumus sacensību sektoros, informē sportistu, palīdz pieņemt lēmumus. Lielākajām vienībām ir vismaz divi asistenti un vai treneri uz vienu sportistu."

Makšķerēšana notiek tikai ar mormišku – auziņu. Sacensības notiek divas dienas – 9. un 10. martā, katru dienu trīs stundas, pirms tam paredzēta trīs dienu oficiālo treniņu sesija. No katras valsts sacenšas pieci sportisti, katrs izlozes kārtībā dodas uz norobežotu sektoru, kur jācīnās ar pārējo dalībvalstu sportistiem. Uzdevums ir vienkāršs – jāgūst pēc iespējās lielāks loms sektorā, pēc tam zivis tiek svērtas, par sacensību norisi skaidroja federācijā. Par uzvaru sektorā – lielāko loma svaru – tiek piešķirts viens punkts, otrajai vietai divi punkti un tā tālāk. Visi valstu sportistu sektoros iegūtie punkti tiek summēti, iegūstot komandas un individuālā vērtējuma rezultātus. Augstākais pjedestāla pakāpiens tiek sportistam un komandai ar mazāko punktu skaitu, summējot divu dienu rezultātus.

Mongolijā pasaules čempionāts tiek rīkots pirmo reizi, un, pateicoties skarbajam klimatam, nav jāsatraucas par ledus kondīciju vai atkusni, kura dēļ citkārt ir nācies čempionātu atcelt. Sacensības notiks uz Ugi ezera ledus. Šajā ezerā ir liela zivju daudzveidība, pat daudzu makšķernieku sapņu zivs – upes taimiņš, skaidroja federācijā, norādot – paredzams, ka sportistu lomos galvenokārt dominēs mums ierastas zivis – prāvas raudas un asari.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti