Dienas ziņas

Latvijas izlases atbalstītāji pieskandina Ostravas ielas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Saldū sacenšas ugunsdzēsības sportā

Saldū sacenšas ugunsdzēsības sportā

Profesionālie, brīvprātīgie un topošie ugunsdzēsēji glābēji, kā arī tie, kuri aizrāvušies ar ugunsdzēsības sportu, – visi pulcējās Saldū, lai rādītu savas prasmes un veiklību. Sacensības šai sporta veidā Saldus tehnikums rīkoja sesto reizi, un atsaucība bija necerēti liela.

Kad komandas iepazīstinātas ar noteikumiem, tad laiks stāties uz starta līnijas. Katrā ir pieci dalībnieki, katrai ir divi skrējieni. Ja pirmajā kas neizdodas, otrajā iespējams kļūdas labot. 

Ugunsdzēsības sports apvieno vieglatlētikas un ugunsdzēsības elementus.  Šai reizē sacensību dalībnieki parāda savas prasmes, izvēršoties no autocisternas. Savienojot šļūtenes, viņiem jāizvelk darba līnijas. Uzdevums ir paveikts tad, kad divi stobrveži mērķī ir ielējuši 10 litru ūdens.  

Tērvetes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pārstāvis Jānis Kļaviņš atzina: "Reāli mums nesanāca vispār neviens treniņš. Mēs pārsvarā atbalstām šādas sacensības, piedalāmies. Pagājušogad nesanāca, bet nu šogad cīnīsimies visās, es domāju."

Komandu dalībnieku sastāvs dažāds, tāpēc sacensības notiek trīs grupās – sieviešu, vīriešu un jauniešu.

Dalībnieces no Zantes Sendija Keita un Aija Karlsone-Gulbe pastāstīja, ka piedalās jautrības pēc: "Kaut ko kā savādāk ikdienā, patīk piedalīties, ja ir kaut kas interesants. Izaicinājums savā ziņā."

Saldus tehnikums ir vienīgā mācību iestāde, kur ugunsdzēsēja glābēja profesiju var apgūt pēc devītās klases. Šīs bija jau sestās te rīkotās sacensības. Pirmo reizi tās papildināja komandas, kuru ikdiena ir palīdzēt novērst ugunsnelaimes. Sacensību dalībnieks Mārtiņš Kalvāns ir ugunsdzēsējs glābējs Rīgā: "Šeit ir lielāks azarts, sporta azarts, kas tieši ir. Šeit varbūt vairāk riskē. Dzīvē, darbā laikam labāk nedaudz lēnāk izdarīs, bet kvalitatīvāk un pareizāk. Esmu šeit mācījies, sanāca arī atgriezties un piedalīties."

Šai reizē sacensībās arī rekordliels dalībnieku skaits – 21 komanda no dažādām Latvijas vietām. Ugunsdzēsības sports tehnikumā ir kā interešu izglītības pulciņš, to vada Gunārs Zakevics. Viņš ir arī sacensību iniciators: "Esmu nostrādājis dienestā 28 gadus, par skolotāju strādāju, šis būs gads 19. gads, teikšu fanātisms, patīk ugunsdzēsēji."

"Ja jau no bērna kājas, no jauniešu vecuma jaunieši tiek iesaistīti šajās sporta aktivitātēs, tas varētu būt pamats, ka viņi varbūt nākotnē izvēlēsies tieši ugunsdzēsēja glābēja profesiju. No tā būs ieguvums noteikti arī dienestam, un ne tikai dienestam, pēc tam arī sabiedrībai," atzīmēja VUGD Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Vilnis Bents.

Latvijā notiek arī čempionāti ugunsdzēsības sportā. Mūsu valsts tiek pārstāvēta arī starptautiski. Pirmās oficiālās sacensības ugunsdzēsības sportā Latvijā notika jau 1937. gadā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti