Noslēdzas Latgales podnieku dienas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 1 mēneša.

29.–30. aprīlī  Rēzeknē un novadā noslēgsies Latgales podnieku dienas.

Latgales podnieku dienas tika ieskandinātas jau aprīļa sākumā, bet noslēguma pasākumi tradicionāli koncentrāti aprīļa pēdējās nedēļas nogalē – šogad kopīgā cepļa kurināšana Staņislava Viļuma un Violas Annas Bīriņas dzīves un darba vietā „Cukrasāta”, teorētiskie lasījumi par lietišķās mākslas jautājumiem Latgales Kultūrvēstures muzejā un noslēguma izstāde Lūznavas muižā.

Šogad 29. aprīlī plkst. 12 Teorētiskajos lasījumos muzejā būs iespēja satikties ar radošās komandas „Latvijas Zelta pods” cilvēkiem – prof. Janīnu Kursīti, Elīnu Kursīti, Rūtu Šmiti, un uzzināt, kāds ir viņu „skats no malas”. Valentīns Petjko iepazīstinās ar keramiku Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, savukārt lietišķās mākslas eksperte Daina Kraukle pastāstīs, kā dzīvo un strādā audējas Dagdas un Krāslavas novados, un vai tur joprojām auž kilimu deķus. Kopā ar Eviju Vasilevsku padomāsim par to, kādas ir dizaina iezīmes lietišķajā mākslā Latgalē.

Lasījumu noslēgumā paredzēta ekskursija gan keramikas ekspozīcijā, gan muzeja krājumos, kur vien retais ir pabijis, un varbūt kāds paspēs izvirpot virtuālu podu un arī virtuāli to apdedzināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti