Uzvaras parkā Rīgā šogad stādīs saulespuķes Ukrainas atbalstam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 1 mēneša.

Pilsētu dārzi un parki tiek gatavoti vasaras sezonai. Ziema šogad īpaši lielus postījumus apstādījumiem nenodarīja, taču neskatoties uz to dobju atjaunošanā jāiegulda liels darbs. Bez jau dažādām ierastām kompozīcijām un augiem, pilsētās gatavo arī jaunumus. Piemēram, Rīgā Uzvaras parkā šogad stādīs saulespuķes.

Pilsētu dārzi un parki tiek gatavoti vasaras sezonai
00:00 / 02:57
Lejuplādēt

Aizvadīta gara un sniegota ziema, un pilsētu dārzus un parkus sāk gatavot gada siltajai sezonai. Un pēc šādas ziemas jāiegulda pamatīgs darbs. Piemēram, Rīgā ziemā zaudēti vairāki iedzīvotājiem ierasti koki kanālmalā, stāstīja uzņēmumā "Rīgas meži". Ar vējā un sniegā nopostīto gan šobrīd jau tikts galā. Tāpat parki atbrīvoti no granīta šķembām, grants un smilts. Runājot par apstādījumiem, tos parasti plāno ļoti laicīgi – šī gada apstādījumi saplānoti jau pērn.

"Mēs jau pagājušajā nedēļā sākām stādīt pirmās puķītes. Pirmās bija atraitnītes. Pie šīs skaistās rotas vispirms tika Bastejkalns un pie bulvāriem esošie puķu trauki. Tad ap kanālu un 13. janvāra ielu stādām zilas un baltas atraitnītes un gundegas. Šobrīd arī stādām dobes pie Brīvības pieminekļa. Un šajās dobēs rīdziniekus un apmeklētājus priecēs atraitnītes un neaizmirstulītes," stāstīja "Rīgas mežu" pārstāve Agnese Korbe.

Līdz Lieldienām kopumā Rīgas centrā iestādīti aptuveni 7000 stādu. Vēlāk pavasarī dobēs varēs redzēt arī tulpes. Arvien vairāk pilsētā plāno izmantot arī ilggadīgus augus. Savukārt līdz vasarai plāno iestādīt vairāk nekā 50 000 ziedaugu, kuru aptuvenās izmaksas ir 80 000 eiro.

Tostarp maija otrajā pusē rīdzinieki kādu jaunumu varēs vērot Uzvaras parkā. Tur pie sakurām stādīs savvaļas saulespuķes, tādā veidā izrādot atbalstu Ukrainas brīvībai.

Krāšņi apstādījumi top arī Valmierā, stāstīja dārzniece Dzintra Miķelsone. Tur īpašu postījumu pēc ziemas neesot, ļoti labi šogad pārziemojušas rozes, arī ziemcietes. Grūtāk klājās tiem augiem, kuri atradās tuvu kādām apmalēm.

"Patreiz esam sākuši atraitnīšu stādīšanu, stādām mārpuķītes, stādām narcises. Tā kā darbi ir sākušies. Lēnām tiek novākta arī ziemas augu daļa, kura zem sniega ir bijusi saplakusi. Dobes tiek sakoptas, tīrītas," teica Miķelsone.

Valmierieši šogad sagaidīs arī kādus jaunumus, piemēram, iemīļotā pastaigu taka gar Dzirnavu ezeriņu tiks bagātināta gan ar ziemciešu, gan vasaras puķu stādījumiem. Dārzniece skaidroja, ka šeit izmaiņas nav bijušas daudzus gadus. Joprojām dažādas kompozīcijas varēs redzēt arī ielu rotācijas apļos un citos Valmieras parkos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti