Ekspluatācijā nodod Bolderājas pretplūdu aizsargbūvi pie Buļļupes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jūlija beigās ekspluatācijā nodota Bolderājas pretplūdu aizsargbūve, kas turpmāk pasargās Bolderājas iedzīvotājus no vēja izraisīta Buļļupes ūdens līmeņa kāpuma radītajām sekām. Jaunais aizsargdambis atrodas Buļļupes labajā krastā Lielās ielas posmā no Grants ielas līdz Kapteiņu ielai un ir 1,9 kilometrus garš un 2,5 metru augsts, informēja Rīgas domē.

Dambja būvniecības gaitā veikta koka pāļu, rievsienu un betona konstrukciju izbūve krasta stiprināšanai, kā arī inženierkomunikāciju izbūve, skaidroja pašvaldībā.

Aizsargdambja kodolu veido ģeosintētiskie maisi ar smiltīm no Buļļupes akvatorijas. Pārsūknētā grunts pildīta speciālajos maisos un izvietota dambja veidošanas līnijā, un turpmāk veidos aizsargdambja kodolu.

Šī tehnoloģija maksimāli ierobežo grunts noplūdes iespējamību uz blakus teritorijām, ceļiem un ielām, kā arī nepieļauj sekundāro upes piesārņojumu, skaidroja domē.

Veikta arī četru lietus kanalizācijas sūkņu staciju izbūve un montāža.

Tāpat arī labiekārtota teritorija – izveidotas atpūtas vietas un apstādījumi. Domē norādīja, ka pretplūdu aizsargvbūvē ir nodrošināta vides pieejamība iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti