4. studija

4.studijas viesis - ārsts reanimatologs Pēteris Kļava

4. studija

Vai, paļaujoties uz mediķiem, aizmirstam par elementāru pašpalīdzību?

Kaļiņingradas "atklāšana": kā darbojas jaunais bezvīzu režīms?

Par iebraukšanu Krievijā ar līzinga transportlīdzekli var prasīt maksāt ievērojamu depozītu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šovasar stājās spēkā atvieglotais vīzu režīms iebraukšanai Kaļiņingradā, un oktobrī tādu ieviesīs arī Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā, bet iebraukšanā Krievijā ar līzingā esošo transportlīdzeklī var izrādīties problemātiska un pat neiespējama, jo krievu muita var pieprasīt iemaksāt ievērojamu depozītu, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Motobraucēji Kārlis Smiltens un Mārtiņš Labāns, kuri nesen apmeklējuši Kaļiņingradu, raidījumam stāstīja, ka uz Krievijas robežas valda stingra kārtībā, motobraucējiem bija jānostājas rinda pa divi, jāapstājas precīzi, “nedrīkst smieties, nedrīkst lietot telefonu, jāstāv visiem rindiņā”.

Uz robežas cilvēkiem, kuri noformējuši elektronisko vīzu, izsniedz aizpildāmos dokumentus. Un kopumā Latvijas motobraucēji uz robežas pavadīja piecas stundas.   

Un pašlaik Krievijā ir sarežģīti iebraukt, ja izmantotais transportlīdzeklis iegādāts līzingā. Mārtiņam gan neliedza iebraukšanu Krievijā, un arī līzinga pilnvaras neesot pārbaudījuši.  

“Swedbank” mediju attiecību vadītājs Jānis Krops raidījumam pastāstīja, ka Krievijā pērn stājās spēkā jaunie normatīvie akti attiecībā uz iebraukšanu ar līzingā iegādātām automašīnām, motocikliem, piekabēm, un Muitas pārvalde Krievijā var piemērot nodokļus un nodevas, izejot no saviem apsvērumiem.

“Krievijā mēdz dažkārt šīs nodevas un nodokļi mainīties, mums to nezinot, un tāpēc, izsniedzot šo pilnvaru, klientiem tiek piedāvāts pirms tā brauciena painteresēties Krievijas vēstniecībā, vai kaut kas nav mainījies – respektīvi, noskaidrot šo situāciju, lai nebūtu pārsteigumi jau uz robežas,” ieteica Krops.

Krops pastāstīja, ka kādam Latvijas pilsonim ceļojums tiešām beidzies turpat Krievijas robežpunktā, jo viņam pieprasīts iemaksāt skaidrā naudā depozītu 50% apmērā no līzingā iegādātā 30 000 eiro vērtā “Harley Davidson” cenas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti