Krievija ieviesīs bezmaksas elektroniskās vīzas ieceļošanai Sanktpēterburgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Atvieglotais Krievijas vīzu izsniegšanas režīms, kurš jau darbojas vairāku valstu pilsoņiem iebraukšanai Kaļiņingradā, no 1. oktobra stāsies spēkā arī Sanktpēterburgā, paredz Krievijas prezidenta Vladimira Putina parakstītais rīkojums.

Saraksta ar valstīm, kuru pilsoņi varēs iebraukt Sanktpēterburgā, vienkārši piesakoties elektroniski, vēl nav, taču, visticamāk, šajā sarakstā būs arī Baltijas valstis.

Krievijas prezidenta rīkojums par vienkāršoto vīzu režīmu Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā ir publicēts oficiālajā Krievijas tiesiskās informācijas portālā 19. jūlijā. Tas paredz, ka braucieniem, kas ilgs līdz astoņām dienām, varēs iegūt vienreizējo darījumu, tūrisma un humanitāro vīzu elektroniskā formātā. Izmantot šādu vīzu būs nepieciešams 30 diennakšu laikā no tās saņemšanas brīža. 

Kaļiņingradas apgabala gubernators Antons Alihanovs vācu – krievu forumā “Pēterburgas dialogs” uzsvēra, ka divu nedēļu laikā, kopš stājās spēkā atvieglotais vīzu režīms, tika iesniegti vairāk nekā 8000 vīzu pieteikumu, un apgabalu apmeklēja 1500 ārzemnieku no 26 valstīm. 

Lai saņemtu Sanktpēterburgas vīzu, procedūra būs līdzīga Kaļiņingradas vīzas saņemšanai. Uzaicinājumu, apliecinājumu un citu īpašu dokumentu nepieprasīs, būs tikai jānoformē iesniegums Krievijas Ārlietu ministrijas mājaslapā, pievienojot failu ar fotogrāfiju. Elektronisko vīzu izsniegs četru kalendāro dienu laikā bez maksas. Uz robežas būs nepieciešama derīga pase.

Saraksts ar valstīm, kuru pilsoņi varēs saņemt elektroniskās vīzas uz Sanktpēterburgu, vēl nav publicēts.  

Ar šādu vīzu varēs atrasties tikai Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā, tas nozīmē, ka

no Latvijas ar šādu vīzu varēs ceļot vai nu ar lidmašīnu, vai arī caur Somiju vai Igauniju.  

Pēterburgas tūrisma nozare šo jaunumu vērtē pozitīvi un sagaida strauju tūrista skaita pieaugumu – no pašreizējiem aptuveni 8 miljoniem viesu gadā līdz 12 miljoniem. 

Krievijas mediji gan norāda, ka šāda kārtība būs spēkā, kamēr Krievija neieviesīs vienotu vienreizējo elektronisko vīzu federālajā līmenī, kas varētu notikt 2021. gadā. Šī vīza gan būs maksas, un ar to valstī varēs uzturēties līdz 16 diennaktīm.     

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti