Nitišs ar komandas biedru sacentīsies, braucot žiguļos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Svētdien, 17.augustā, Biržu lidlauka teritorijā jaunizveidotajā rallijkrosa trasē "Baroni" tiks sarīkotas pirmās sacensības - "Žiguļu kauss" septītais posms. Dalību sacensībās apstiprinājis arī pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs un viņa komandas biedrs Andreass Bakeruds no Norvēģijas.

Salas pagasta Biržu lidlauka teritorijā šogad izveidotā rallijkrosa trase "Baroni" ir 850 metrus gara, tās seguma sadalījums ir 70% asfalts, 30% grunts. "Trase ir vidēja ātra ar garām, vairāku līkumu sasaistēm, kur veicot līkumu, jau ir jādomā, kā veikt nākamo. Arī vienīgais tramplīns ir izvietots pirms līkuma. Trase ir āķīga - visu laiku vajadzēs sabalansēt ātru braukšanu ar savas pozīcijas nosargāšanu," ar trasi iepazīstana pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs.

"Žiguļu kausa" septītā posma svinīgā atklāšana paredzēta plkst. 10:30 un sacensības norisināsies pēc pasaules rallijkrosa čempionāta formāta. Dienas sākumā paredzēti treniņbraucieni, pēc kuriem būs četras kvalifikācijas kārtas, kam sekos izšķirošie starti pusfinālos un finālā. Paredzēts, ka uzvarētājus noskaidros divas ieskaites klasēs - standarta un brīvajā, un sacensībām pieteikties aicināti visu autosporta disciplīnu pārstāvji ar atbilstoši sagatavotiem "VAZ" markas automobiļiem.

Jau šobrīd dalību sacensībās ir apstiprinājuši pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieki un "Olsbergs MSE" komandas biedri Reinis Nitišs un Andreass Bakeruds.

"Jau sezonas sākumā ar komandas biedru norunājām, ka vajadzētu aizbraukt vienam pie otra ciemos, lai atbrīvotā atmosfērā varētu viens ar otru vairāk iepazīties. Tā ir sanācis, ka šajās augusta brīvdienās mums nav jāstartē pasaules čempionāta posmā un varēsim kopā pavadīt vairākas dienas. Kad piedāvāju Andreasam šādu iespēju, viņš bez domāšanas piekrita un teica, ka ar lielāko prieku atbrauks uz Latviju un piedalīsies šādās sacensībās. Varu arī pastāstīt, ka viņš vēl nekad nav startējis ar "VAZ" markas automašīnu un tā viņam būs pilnīgi jauna pieredze," tā par viesi no Norvēģijas stāsta Reinis Nitišs.

Sacensību rīkotāji padomājuši par ieguldījumu sporta attīstībā, tādēļ ieņēmumi no katras trešās pārdotās ieejas biļetes tiks ziedoti Salas novada Biržu pamatskolai, kas par atvēlētajiem finanšu līdzekļiem varēs iegādāties sporta inventāru.

Sacensības vadīs un pauzes muzikāli aizpildīs dīdžejs, pasākumu organizators un autosportists (autokross/ folkreiss) Mareks Dainis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti