Limbažos notiks pasaules čempionāts trases automodelismā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

No 4. līdz 11.oktobrim Limbažos notiks 23. F1 Pasaules čempionāts sacensībām ar trases automodeļiem. Paredzams, ka čempionātā piedalīsies ap 120 dalībnieku no pārdesmit pasaules valstīm, Latvijas Radio pastāstīja laikraksta "Auseklis" galvenā redaktore Regīna Tamane.

Pašā pilsētā čempionāts šobrīd gan nojaušams tikai pēc ielās izliktajiem plakātiem, lai gan aptuveni puse - 60 čempionāta dalībnieki - jau ir atbraukuši. Viņi trenējas no plkst.9 līdz 21, tāpēc pilsētā pat nav manāmi.

Sacensību organizētāji stāsta, ka pirmie atbraukuši tālākie – no Jaunzēlandes, Brazīlijas, Amerikas. Savukārt igauņi, lietuvieši jau pirms tam pabijuši Limbažos un izmēģinājuši trasi. No Latvijas čempionātā piedalīsies 27 pārstāvji dalībnieki - rīdzinieki, jelgavnieki un valmierieši. Limbažu puiši čempionātā nepiedalīsies, jo viņi trenējušies vēl tikai aptuveni gadu.

Kā stāsta Tamane, vēl pirms gada šķita neticami, ka Limbažos vispār varētu notikt tāds čempionāts. Šī ir tikai otrā reize, kad Latvijā notiek šis čempionāts - pirmā bija pirms 16 gadiem Rīgā, Motormuzejā. Aptuveni pirms diviem gadiem Limbažu uzņēmējs Ivars Ramāns, kurš savulaik pats aizrāvies ar trases automodeļiem, izdomāja, ka Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmā varētu gūt finanses automodelisma trases izveidei un šīs nodarbes attīstībai Limbažos. To atbalstīja arī Limbažu novada dome, un partneros tika paņemta Sindi pašvaldība.

Tādējādi 2013.gada pavasarī tika izveidota automodelisma trase, kas atbilst pasaules čempionāta organizēšanas standartiem. Sacīkšu trases parametri ir 8 celiņi, garums 40 metri. Tā šobrīd ir garākā trase Latvijā.

Kopumā valstī dažāda līmeņa trases ir 17 pilsētās.

Čempionāta norisi vienlaicīgi Limbažos varēs vērot 200 skatītāju. Bet laikā no 4. līdz 11. oktobrim paralēli čempionātam tiks organizētas ļoti daudz radošu darbnīcu.

Biedrība "Dzirnavu spēks" saņēmusi Sabiedrības integrācijas fonda, Limbažu novada pašvaldības, uzņēmēju un brīvprātīgo atbalstu organizē tehniskās jaunrades nedēļu "Nāc un dari, jo tu vari!". Notiks radio noslēpumu darbnīca, robotikas darbnīca. Piemēram, uz sadzīves tehnikas demontāžas darbnīca interesenti aicināti ņemt līdzi dažādus priekšmetus izjaukšanai, piemēram, tējkannas, lai kopā noskaidrotu, kas lācītim vēderā.

Sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubu plānots organizēt ķīmiķu darbnīcu, kā arī robotu cīņas. Būs lego klucīšu diena. Varēs izgatavot koka, arī trases auto modelīšus. Bet pēdējā dienā, 11.oktobrī, Limbažu ielās paredzētas pašizgatavotu minikāru sacensības. Būs arī elektromobiļu un elektrodivriteņu izstāde un demonstrācija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti