Dienas ziņas

Siltumnīcās jau jūtams pavasaris

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lieli ātrumi un azarts automodelismā

Liels ātrums un azarts – Limbažos cīnās par kausu automodelismā 

Sportiskais azarts un sacensības gars – tāda gaisotne nedēļas nogalē valdīja Vidzemē, kur automodelismā  sacentās par Limbažu kausu. Dalībnieki stāsta, ka azarts valda ne tika trasē, bet arī pie darbagalda, kur jāizgatavo mazais auto modelītis. Šādi mazizmēra pašveidoti auto modeļi spēj attīstīt ātrumu līdz pat 120 kilometriem stundā.

Ātrums un spraiga cīņa visas dienas garumā valdīja trasē Limbažos, kur jau desmito gadu dalībnieki mērojas spēkiem automodelismā. Automodelisma cienītāji atzīst, ka labam startam jāzina dažādi knifi, gatavojot modeļus.  

"Iesācēju klasē daļai ir šasijas pašgatavotas, daļai ir orģinālas. Nedrīkst izmantot motorus uz gultņiem, nedrīkst nekādus balastus izmantot. Šajā klasē ir samērā vienkārši variants, citās klasēs izdodas atīstīt citus ātrumus. Maksimālais iespējamais ātrums ir 120 km/h," stāsta Limbažu Bērnu un  jauniešu centra automodelima skolotājs Dzintars Students.

Mašīnas patiešām "nesas trasē", ik pa brīdim kādam no mehāniķiem, kuri stāv trases malā, nākas uzlikt uz sliedēm kādu modeli, kas pārāk lielā ātrumā izņēmis līkumu.  

Dzintars skaidro – uzvarētājs tiek noteikts pēc kopējo apļu skaita: "Reizēm ir pat tā, ka apļi ir identiski, tapēc ir korekcija reizēm par metriem, reizēm pat pirmā un otrā vieta atšķira par vienu centimetru. Dators uzskaita to visu un iedod kopvērtējumu."

Pirms desmit gadiem uz šīs trases norisinājās pasaules čempionāts automodelismā, un limbažnieki var lepoties, ka ir izdevies izaudzināt augstas klases braucējus. 

Organizatori stāsta, ka šis sporta veids Latvijā aizsākās pirms 55 gadiem un pašlaik pasaules labāko desmitniekā ir arī divi latvieši, tapēc Latviju var uzskatīt par vienu no vadošajām valstīm automodelismā.

Bērnu interese esot gana liela, to apliecina arī kuplais dalībnieku skaits – 52 braucēji. Viņu vidū, iespējams, aug nākamais čempions, kas pārstāvēs Latviju uz starptautiskās skatuves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti