«Radīti mūzikai» piektajā kārtā konkursu pametīs divi dalībnieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

Pēc klaskās mūzikas televīzijas konkursa “Radīti mūzikai” piektā koncerta, kas notiks svētdien, 29. martā, pulksten 18.50, konkurss būs jāpamet diviem dalībniekiem, jo finālā ir vieta tikai trim jaunajiem mūziķiem. Turklāt piektajā kārtā palikušos piecus konkursa dalībniekus sagaida divi grūti uzdevumi.

Dalībniekus gaida, iespējams, vieni no sarežģītākajiem uzdevumiem visā projektā. Pirmajā uzdevumā dalībniekiem būs jānodemonstrē savas spējas sadarboties ar cita mākslas veida pārstāvi. Kopīgi viņiem jārada jauns mākslas darbs. Mūzika var tikt atrasta klasiskās mūzikas nošu lapās vai arī pašu komponētā melodijā. Vai tas būs dzejnieks, modes mākslinieks, dejotājs vai cirka mākslinieks – uzzināsim jau svētdien.

Otrs uzdevums dalībniekiem saistīts ar latviešu kino klasiku. Viņu uzdevums – izveidot skaņu celiņu kādam populāram latviešu filmas fragmentam. Arī šajā uzdevumā iespējams pilnīgi brīvs domu un radošās fantāzijas lidojums: ir atļauts izmantot gan jau zināmas melodijas, gan radīt pašam savu skaņdarbu. Pārbaudījums atklāj, ko jaunie mūziķi zina par latviešu kino spožākajiem paraugiem, kā uztver darba kopējo noskaņu un vai spēj to pārnest šodienas realitātē, radot saprotamu un piemērotu versiju.

Pēc piektās konkursa kārtas sāksies sīva cīņa par galveno balvu – 1000 eiro stipendiju sava muzikālā mērķa sasniegšanai.

Jau vēstīts, ka konkursa ceturtajā kārtā tika izbalsots saksofonists Aigars Raumanis, bet dalību konkursā turpina pieci dalībnieki - Miks Akots, Marta Balode, Sniedze Prauliņa, Kristaps Vanags un Egija Veldre.

Konkursa ceturtajā kārtā jaunie mūzikas virtuozi atskaņoja meistarīgas klasiskās un populārās mūzikas parafrāzes – oriģinālā veidā interpretēja pazīstamas melodijas, tādējādi demonstrējot savu muzikālo radošumu, jaunrades spējas un mūzikas izpildīšanas virtuozitāti.

Žūrijā darbojās diriģents Andris Veismanis, etnomuzikoloģe, koklētāja Laima Jansone un komponists, diriģents un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pedagogs Andris Vecumnieks.

Īpašu atzinību koncertā izpelnījās flautiste Sniedze Prauliņa, klasiskās mūzikas parafrāzē izpildot Ž.Ofenbaha Kankanu no operetes “Orfejs pazemē”, savukārt populārajā mūzikā interpretējot zināmās grupas “The Prodigy” hitu “Firestarter”.

“Manuprāt, populārās mūzikas parafrāzes sagatavošana un atskaņošana akadēmiskās mūzikas izpildītājiem ir lieliska iespēja parādīt savu raksturiņu, skaņdarbos atrast kaut ko interesantu un parādīt ko neparastu,” pauž etnomuzikoloģe un koklētāja Laima Jansone, novērtējot Sniedzes interpretācijas par populārajiem skaņdarbiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti