Dienas ziņas

Valtaiķos ziedo baznīcas celiņa atjaunošanai

Dienas ziņas

Latgalē Lieldienās ievēro senās tradīcijas

Šovakar "Radīti mūzikai" fināls!

Jaunie mūziķi gatavojas «Radīti mūzikai» finālam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 2 mēnešiem.

Svētdienas vakarā Latvijas Televīzijas akadēmiskās mūzikas konkursa “Radīti mūzikai” finālā noskaidrosies, kurš no jaunajiem mūziķiem iegūs stipendiju - 1000 eiro - sava muzikālā sapņa turpmākai īstenošanai. Konkursanti jau kopš pusdienlaika Zaķusalā gatavojas vakaram.

Vēl dienas laikā mūziķi pieslīpēja priekšnesumus, bet Latvijas Televīzijas operatori vēlreiz pārliecinājās, kurš kadrs skatītājam ļaus vislabāk atklāt mākslinieka talantu. Finālā no astoņiem akadēmiskās mūzikas virtuoziem līdz pēdējai, sestajai kārtai, nonākuši trīs.

Sešās nedēļās iegūts tik daudz iespaidu un emociju, ka grūti kādu izcelt - atzīst mūziķi. „Esmu ieguvusi jaunus draugus un vienlaikus arī konkurentus. Bet mums ir viens mērķis – mūzika. Tāpēc man tas ļoti patīk.  Esmu ieguvusi labus padomus no žūrijas un citiem cilvēkiem,” stāsta konkursa “Radīti mūzikai” fināliste Marta Balode.

Arī Miks Akots stāsta par saviem ieguvumiem: „Esmu vairāk atbrīvojies, vairāk varu veltīt uzmanību priekšnesumam. Viņi ir konkurenti, bet ar laiku varbūt nākotnē kopā varam muzicēt.”

„Tā ir pieredze uz tādas skatuves kā nekad agrāk. Spēlēt tik lielai auditorijai,” saka Egija Veldre.

Katrs sagatavojis trīs priekšnesumus: pirmais - spoža virtuozitāte, otrs - latviešu tautas dziesma un trešais - skaņdarbs ir neaizmirstama melodija. Cīņa par galveno balvu būs sīva. Uzvarētājs noskaidrosies, summējot žūrijas vērtējumu un skatītāju balsojumu.

„Visi trīs ir mīļi. Uzvarētāju ir ļoti grūti un pat neiespējami prognozēt. Skatīsimies, ko tad vakars nesīs. Būs daudzi muzikāli pārsteigumi. Jo Miks ņems rokās arī elektrisko ģitāru.  Būs arī pikolo flauta. Būs ļoti muzikāls vakars,” atklāj konkursa “Radīti mūzikai” producente Indra Miziša.

Būs arī viesi - grupa „Melo-M”. Uz skatuves kopā muzicēs arī visi astoņi šī konkursa dalībnieki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti