Šovā «Radīti mūzikai» uzvar Miks Akots

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 2 mēnešiem.

Šova "Radīti mūzikai" finālā uzvaru izcīnījis ģitārists Miks Akots.

Ar krāšņu koncertu noslēdziess Latvijas Televīzijas rīkotais akadēmiskās mūzikas konkurss “Radīti mūzikai”. Žūrijas un skatītāju balsojuma kopvērtējumā uzvaras laurus plūca piecpadsmitgadīgais ģitārists no Alsungas – Miks Akots. Otrajā vietā ierindojās flautiste Egija Veldre, trešajā – pianiste Marta Balode.

Konkursa laureāts Miks Akots balvā saņēma vienreizēju finansiālo stipendiju savai muzikālajai izaugsmei 1000 eiro apmērā. Pēc rezultātu paziņošanas jaunais mūziķis atzina: “Es jūtos lieliski! Mazdrusciņ gan apstulbis! Bet es gribu pateikt lielu paldies maniem atbalstītājiem. Bez viņiem es šeit noteikti nestāvētu. Liels paldies manam skolotājam Ainaram Macpanam un, protams, maniem vecākiem.” Iegūto balvu Miks ir nolēmis izmantot jaunas klasiskās ģitāras iegādei.

Pēc koncerta pastāvīgais žūrijas loceklis Andris Veismanis atzina: “Esmu ļoti gandarīts par rezultātiem. Vērtējums ir ļoti objektīvs. Man prieks, ka novads, tālumā no galvaspilsētas, spēj radīt un atbalstīt tādu talantu. Mikam piemīt iekšēja muzikalitāte, kas ir neraksturīga tik jauniem cilvēkiem. Viņš ar savu kluso ģitāras spēli spēj piepildīt gan skatuvi, gan zāli un ar savu izjusto muzicēšanu šarmēt klausītājus.” Arī pārējiem finālistiem diriģents novēl veiksmi un atrast savu ceļu mūzikā.

Šobrīd Miks mācās Alsungas vidusskolas 9.klasē. Klasiskās ģitāras spēli viņš ir apguvis Alsungas mūzikas skolā.

Nākotnē jaunais mūziķis iecerējis turpināt mācības Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā, apgūstot klasiskās ģitāras spēli tikpat spoži, kā šī instrumenta virtuozi Latvijā Kaspars Zemītis un Aivars Hermanis.

Finālā otrajā vietā palika flautiste Egija Veldre, bet trešajā jaunā pianiste Marta Balode. Raidījuma sponsors – tirdzniecības centrs “Origo” savu simpātiju balvu piešķīra pianistei Martai Balodei. 

Jau vēstīts, ka “Radīti mūzikai” par konkursa galveno balvu – stipendiju 1000 eiro apmērā lielajā finālā cīnījās Marta Balode, Miks Akots un Egija Veldre. Finālistiem bija jāsagatavo trīs skaņdarbi.

Pirmajā uzdevumā jauniešiem bija jānodemonstrē sava virtuozitāte, pārvaldot mūzikas instrumentu, kā arī spēja izpildīt tehniski sarežģītu skaņdarbu, saglabājot priekšnesuma vieglumu. Otrajā uzdevumā bija jāizpilda latviešu tautas dziesma, savukārt trešajā – žūrija vēlējās sadzirdēt melodijas interpretācijas dziļumu un spēju melodijā apturēt laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti