Ostas svētkos - virtuālais darbs bākā un burinieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

No 18. līdz 20. augustam galvaspilsētā krāšņi un ar daudzveidīgām aktivitātēm ieskanēsies „Rīgas pilsētas svētki 2017”, kas rīdziniekiem un pilsētas viesiem sola aizraujošu programmu trīs dienu garumā. Pārsteigumus, atraktīvas un aktīvas izdarības piedāvās arī Ostas svētki, informē Rīgas brīvostā.

Sestdien un svētdien 11. novembra krastmalā pie Akmens tilta ikvienam būs iespēja virtuāli nokļūt Rīgas brīvostas teritorijā un pielikt arī savu roku ostas kravu pārkraušanā.

“Interaktīvā multimediju bāka palīdzēs izprast ikdienā cilvēku acīm neredzamo ostas darba specifiku, apskatīt, kā notiek kravu pārkraušanas operācijas, kādi un cik lieli kuģi tās pēc tam nogādā uz dažādām pasaules valstu ostām,” gaidāmo ieskicē Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola. Bākā apmeklētāji varēs izvēlēties kādu no četriem kravu veidiem – konteinerus, ogles, kokmateriālus vai metāla kravas un virtuāli uzkraut tās uz kuģiem, kuri tālāk pa Daugavu cauri jūras vārtiem dodas uz kādu no pasaules valstu ostām.

“Līdzdarboties varēs kā lieli, tā mazi Ostas svētku apmeklētāji, un ticam, ka iespēja virtuāli iekļūt ostas teritorijā būs interesanta daudziem. Savukārt mums būs saistoši uzzināt, par cik tūkstošiem tonnu bākas apmeklētāji būs kāpinājuši ostas darba jaudas. Protams, mūs urda arī interese par to, kurš no kravu veidiem svētku apmeklētāju vidū izrādīsies populārākais,” neslēpj Liene Ozola.

Tāpat kā citos svētku aktivitāšu punktos, arī brīvostas bākā pie Akmens tilta viesus izklaidēs Ostas svētku talismans Ronis Matrozis un viņa komanda, kas aicinās rosīties zīmēšanas studijā, fotografēties un tikt pie jūrnieka cienīgiem tetovējumiem. Svarīgi, ka bāka būs arī viens no Ostas svētku punktiem, kur apmeklētāji varēs saņemt kartītes, lai piedalītos Roņu salas uzdevumu risināšanā un pretendētu uz vērtīgām balvām.

Apmeklēt Rīgas brīvostas pārvaldes izveidoto multimediju bāku pie Akmens tilta ikviens varēs sestdien, 19. augustā no pulksten 13.00 līdz 23.00, kā arī svētdien, 20. augustā no pulksten 13.00 līdz 18.00.

Bet  jau piektdien, 18. augustā, Pilsētas jahtklubā Rīgā, Ķīpsalā, tiks atklāta viena no krāšņākajām Ostas svētku sadaļām – vēsturisko burinieku festivāls “Baltic Sail Riga 2017”.

“Baltic Sail Riga” ir starptautisks Baltijas jūras vēsturisko burinieku festivāls, kas 20 gadu garumā rīkots dažādās Baltijas jūras ostās: Klaipēdā, Gdaņskā, Karlskronā, Ščecinā, Nīstedā un Rostokā. Šogad festivāls pirmo reizi notiks Rīgā. Atpūtas kuģis “Lībava” apmeklētājus aiznesīs uz 17. gadsimtu un ļaus iejusties hercoga Jēkaba valdīšanas laikos. Savukārt zvejas traleris “Lisette”, kas bija īpaši piemērots piekrastes zvejai un sekliem ūdeņiem, atklās to, kādos apstākļos savulaik ik dienu strādājuši zvejnieki.

“Apskatei būs pieejami deviņi krāšņi buru kuģi. Uzkāpjot uz klāja, apmeklētāji varēs iejusties dažādos laikmetos un apstākļos, jo festivālā piedalīsies gan karotāju vikingu kuģis, gan arī atpūtas un zvejas kuģi. Festivāla norise Rīgā ir vērā ņemams notikums, tāpēc aicinām apmeklētājus, jo īpaši ģimenes ar bērniem, to nepalaist garām,” stāsta Pilsētas jahtkluba komodors Jānis Grīslis. Viņš uzsver, ka burinieki būs pieejami gan bezmaksas apskatei, gan arī maksas izbraukumam pa Daugavu. Atpūtas izbrauciena laikā viesi varēs piedalīties buru uzvilkšanā un izmēģināt spēkus pie burinieku stūres rata.

Festivāls “Baltic Sail” tiks atklāts piektdien, 18. augustā pulksten 13.00 Ķīpsalā, Pilsētas jahtklubā. Pēc svinīgās atklāšanas kuģi būs pieejami apskatei. Pasākumu viesus izklaidēs "Ostas svētku" talismans Ronis Matrozis un viņa komanda.

Uz burinieku klāja būs iespējams kāpt arī sestdien un svētdien. Papildus tam sestdien, 19. augustā, pulksten 17.30 Pilsētas jahtkluba akvatorijā notiks vēsturisko kuģu kauja, kurai ap pulksten 18.30 sekos vēsturisko kuģu parāde  Daugavā. Vakarā interesentiem, iegādājoties biļetes, būs iespēja Rīgas svētku uguņošanu vērot, atrodoties uz kuģa klāja Daugavā. 

Festivāla mērķis ir ne tikai popularizēt un iepazīstināt viesus ar jūrniecības tradīcijām un vēsturi, bet arī popularizēt Baltijas jūru kā lielisku kuģošanas galamērķi.

Vairāk informācijas par "Ostas svētkiem" atrodams interneta vietnē rigassvetki.lv un facebook.com/RigasBrivosta, bet par vēsturisko burinieku festivālu Baltic Sail Riga:  www.balticsail.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti