Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Rīgas Dinamo preses sekretāru Jāni Stepīti

Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Endziņu

Intervija ar aktieri Jāni Jarānu

Jānis Jarāns: Ja tev nav darba, ej vismaz striptīzu dejot

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

"Tas ir normāli - ja tev nav darba, ej vismaz striptīzu dejot! Dari kaut ko, vecīt, nevis - valdība vainīga, visi vainīgi, galvenais pašam neko nedarīt. Es arī dejoju striptīzu un es domāju, ka aplausi ir grandiozi," atsaucoties uz vienu no izrādēm, kurā piedalās, intervijā "Rīta Panorāmā" saka neatkarīgais aktieris Jānis Jarāns.

Jānis Jarāns bija viens no aktieriem, kurš savā laikā pieņēma drosmīgu lēmumu - aizgāja prom no Dailes teātra un kļuva par neatkarīgo aktieri. Viņš atzīst - tajā laikā tas bijis liels izaicinājums. "Bet man bija Latvijas Televīzija, man bija Miedziņš, man bija "Imanta - Babīte", man bija "Rīta stundas". Viss gāja raiti un es to nenožēloju. Mani sāka aicināt visi teātri. Pašlaik es arī esmu neatkarīgais aktieris, bet es spēlēju visos Latvijas teātros, arī piecus gadus esmu lietuviešu aktieris, ar mani strādā lietuviešu producenti, tā ka darbiņa man ir daudz," stāsta Jānis Jarāns.

Tā, piemēram, viņš neatkarīgajā teātrī "Domino" spēlē izrādē "Kailie brieži", kas šķietami ir viegla un izklaidējoša izrāde. Tomēr aktieris uzsver - tā nebūt nav. "Tā nemaz nav smieklīga izrāde. Tā veidota pēc amerikāņu lugas, kur celtnieku brigāde nevar atrast darbu un tad viņi izdomā, ka varētu dejot striptīzu. Neprofesionāļi dejo striptīzu - tas ir ļoti komiski. Bet tas ir normāli - ja tev nav darba, ej vismaz striptīzu dejot! Dari kaut ko, vecīt, nevis - valdība vainīga, visi vainīgi, tikai galvenais pašam neko nedarīt. Es arī dejoju striptīzu un es domāju, ka aplausi ir grandiozi," teic Jānis Jarāns.

Fenomenālus panākumus guvusi Jāņa Jarāna un aktiera Aināra Ančevska spēlētā izrāde "Alu cilvēks", kas 22.janvārī svinēs desmit gadu jubileju. Izrādi "Alu cilvēks" dēvē par psihoterapijas seansu. Ārstēšanas metode - smiekli un aktiera spēja cilvēkiem atklāt to, ko viņi zina, bet paši sev neprot noformulēt.

"Izrādei fenomens ir tāds, ka to spēlē 26 valstīs, 16 valodās. Tā ir ļoti populāra, cilvēki nāk tūkstošiem un miljoniem. Mēs spēlējam ar Aināru Ančevski, dublējamies. Latvijā desmit gadu laikā mēs esam nospēlējuši ap 800 izrādēm. Tāds Latvijas teātra vēsturē vēl nav bijis, bet to neviens neņem vērā. Skatītāji nāk pat vairākas reizes," stāsta Jānis Jarāns.

Izrāde "Alu cilvēks" asprātīgā veidā parāda un apspēlē vīriešu un sieviešu atšķirīgo pasaules uztveri, liekot skatītājiem smieties divu stundu garumā. Kāds skatītājs teicis: "Izrāde ir īsta ģimenes terapija!"

"Ir bijis tā, ka pēc izrādes atnāk kāds pāris un dāma smaidot saka: "Paldies, Jāni, jums par šo izrādi! Es beidzot sapratu, kā man jāuzvedas ar savu vīru, ka man dažreiz ir jāpaklusē kādu brīdi"," atklāj Jānis Jarāns.

Jautāts, vai vīrieši un sievietes tiešām ir tik ļoti atšķirīgi, aktieris uzsver: "Ir, pilnīgi, pilnīgi! Mēs esam pilnīgi katrs no savas planētas. Tas ir brīnums, ka mēs turamies kopā. Mūs saista bērniņi, mūs saista mīlestība, radīšanas prieks, ziedu dāvāšanas prieks - šie mazie prieki. Bet tad, kad ir sadzīve, tad ir ļoti interesanti. Ir jāmāk dzīvē piekāpties. Ja grib saglabāt mīlestību un ilgu laulību, ir jāmāk piekāpties. Arī politikā tas ir tā - jāmāk piekāpties. Tad viss notiek. Ļauj sevi pāri darīt, jo tu liels."

"Alu cilvēka" jubilejas izrādē spēlēs abi aktieri - gan Jānis Jarāns, gan Ainārs Ančevskis. "Viņš spēlēs vienu cēlienu, es spēlēšu otru cēlienu. Burtiņi tai izrādei ir vieni un tie paši, bet mums tās ir pilnīgi atšķirīgas izrādes. Viņš ir krietni jaunāks par mani un spēlē tā - kā tā, tās sievietes tādas! Bet es spēlēju - veči, sievietes, tādas viņas ir. Ir bijis tā, ka noskatās Aināru, pēc pāris mēnešiem iet skatīties mani vai otrādi. Cilvēki vienmēr noskatās abas izrādes, jo tās ir pilnīgi dažādas, bet ļoti gudras," norāda Jānis Jarāns.

Jānis Jarāns atklāj, ka šobrīd kopdarbā ar seno cīņu biedru Daini Porgantu top jauna izrāde. "Tā nebūs Mildiņa un Skaidrīte, tie būs divi citi tēli. Apmēram marta vidū būs pirmizrāde."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti