Čaplina savrupmāja Šveicē pārtaps par muzeju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Par muzeju pārtaps savrupmāja "Manoir de Ban" Šveices Rivjērā, kur slavenais aktieris un režisors Čārlijs Čaplins aizvadīja savas dzīves pēdējos 25 gadus, raksta ārvalstu mediji. Muzeja atvēršana plānota 2016.gadā.

Muzeja projektu atbalsta Čārlija Čaplina muzeja fonds, Čaplina bērni Maikls, Eižens un Viktorija, intelektuālā īpašuma mantinieki, kas apvienojušies Čaplina biedrībā un pārstāv privātuzņēmumus, kā arī Vevē reģiona komūnas.

Muzejs izmaksās aptuveni 49 miljonus eiro, taču ēka, kurā Čaplins aizvadīja 25 dzīves gadus līdz nāvei 1977.gadā, atgūs tādu izskatu, kāds tas bija Čaplina laikā.

„Šo muzeju mēs esam gaidījuši ļoti ilgi, un nu beidzot tā izveide ir sākusies,” nosaucot topošo muzeju par sapņu māju, norāda Čaplina mazmeita Laura.

Čaplina 14 hektārus lielo īpašumu, kas atrodas dažu kilometru attālumā no Montrē un no kura paveras skats uz Ženēvas ezeru, 2008.gadā nopirka kāda Luksemburgas investīciju firma, taču, kā uzsver muzeja direktors Īvs Durāns, Čaplina gars joprojām ir jūtams šajā vietā.

Čaplins kopā ar sievu un bērniem pārcēlās uz savrupmāju Šveicē 1953.gadā, kad tika apsūdzēts par simpātijām pret komunismu Makartija raganu medību politiskās ēras laikā. Tolaik ēkā bija 24 istabas un 13 kalpotāji, ieskaitot divas aukles. Čaplina dēls Eižens, kurš dzimis šajā mājā, atzīst, ka šajā ēkā ritējusi ļoti  jauka ģimenes dzīve.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti