Dienas ziņas

Eiropas cilvēks Latvijā – Reinis Pozņaks

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

PMLP aicina dokumentus nomainīt jau laikus

PMLP rindas visai nelielas; aicina negaidīt dokumentu termiņa beigas un mainīt tagad

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Ja jums tuvojas laiks mainīt personu apliecinošos dokumentus – labāk to darīt jau tagad, negaidot termiņa beigas, jo pašlaik Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās rindas ir salīdzinoši nelielas, bet pavasarī tās, visticamāk, atkal kļūs krietni garākas, stājoties spēkā prasībai obligāti noformēt elektronisko identifikācijas (ID) karti.

Vairāk nekā 500 tūkstošiem cilvēku Latvijā šobrīd nav derīgas elektroniskās ID kartes. Pagaidām viņi gluži labi iztiek, jo tā ir tikai izvēles dokuments, bet obligātais ir pase. Nākamā gada 1. maijā šī kārtība mainīsies – par obligāto personas apliecinošo dokumentu kļūs eID, bet pasi varēs noformēt pēc izvēles.

PMLP pārstāve Madara Puķe skaidroja: "Tas attieksies uz visiem Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, izņemot pensionārus, kuriem pārejas periods ir līdz 2030. gada 31. decembrim, un ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus, kuriem eID karte būs obligāta no 2024. gada 31. decembra."

Tas nozīmē, ka drīzumā PMLP nodaļas varētu šturmēt gandrīz pusmiljons cilvēku, kuriem jāizgatavo ID kartes. PMLP atzina – pastāv iespēja, ka veidosies "sastrēgumi".

"Jā – tāds risks pastāv. Mēs rēķināmies, ka nākamgad pavasarī varētu būt rindas, tādēļ mēs aicinām cilvēkus nākt pie mums jau tagad, lieki nekavēties, jo dokumentus var noformēt, nomainīt arī pirms to termiņa beigām," sacīja PMLP pārstāve.

Ja cilvēkam pēc 1. maija joprojām nebūs eID kartes, bet būs derīga pase, nekāds sods viņam nebūs paredzēts, taču var rasties problēmas, saņemot dažādus pakalpojumus. Piemēram, valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā varēs saņemt tikai cilvēki ar derīgām eID kartēm.

Ielās satikto cilvēku domas par jauno kārtību ir atšķirīgas:

Evija Latvijas Televīzijai atzina: "Es plānoju neatjaunot šo ID karti, jo, pirmkārt, ir ļoti lielas rindas. Otrkārt, man viņa nav nesusi nekādu labumu. Man bizness ir starp Latviju un Angliju. Un Anglijā vairs nevar ieceļot ar ID karti, var ieceļot tikai ar pasi! Līdz ar to pase man joprojām ir galvenais instruments."

Savukārt Baiba, vaicāta, vai zina par obligāto eID karti no nākamā gada vidus, sacīja: "Nē es nezināju, bet nu man liekas – tas ir okei. Ja tā, tad tā!"

Tamāra sacīja: "Man nav kur ar to kartiņu iet, un man viņu nevajag. Man jau pāri 70 gadiem."

Bet Jānis, vaicāts, vai zina par izmaiņām, teica: "Nu, kam jūs to stāstāt? Tas ir pamata dokuments. Pase ir tikai, lai brauktu uz zemēm, kur ar ID karti nepietiek."

PMLP atgādināja, ka noformēt dokumentus iespējams gan dzīvās rindas kārtībā, gan pēc iepriekšēja pieraksta, gan arī piesakoties attālināti, izmantojot lietotni "Qticket".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti