4. studija

Valērija Rubika no Rēzeknes: "Vai vēstules nesaņemu sava uzvārda dēļ?

4. studija

Iespējama šmaukšanās: vai garšvielu sastāvā ir tikai garšīgas vielas?

Žogs uz ceļa: kuram kaimiņam taisnība?

Inčukalna novadā kaimiņš kaimiņa uzlikta žoga dēļ netiek ārā no savas sētas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kaimiņu būšana ir varens spēks, bet tikai tādā gadījumā, ja vērsts uz savstarpēju palīdzību, saprašanu un īpašumu pieskatīšanu. Taču, ja viens otram izdara ne pa prātam, tad ir uguns pakulās. Tā tas ir noticis ar kaimiņiem Inčukalnā, kur strīds sācies pēc žoga uzlikšanas uz servitūta ceļa.

Inčukalna novadā ir izveidojusies sarežģīta situācija - reiz tik draudzīgie kaimiņi kļuvuši par ienaidniekiem, jo nevar sadalīt teritoriju. Pirms aptuveni pusgada viens no kaimiņiem servitūta ceļam aizlicis priekšā žogu, pēc kā otram kaimiņam kļuvusi apgrūtināta izkļūšana pašam no savas sētas.

Norobežotās mājas saimnieks Jānis Nakrošs stāstīja, ka viņam nācies mainīt auto lukturus, kas apskādēti pēc tam, kad mēģinājis izbraukt no sava pagalma.

Otrs kaimiņš Edgars Demidovs LTV raidījumā filmēties negribēja, un savu nostāju pauda telefonsarunā. Viņš apgalvoja, ka par sētas uzlikšanu iepriekš esot vienojies ar kaimiņu Nakrošu, kurš savukārt šādas vienošanās esamību noliedz. Arī Inčukalna novada domes būvvaldē nekas par šādu vienošanos nav zināms.

Nakrošs norādīja, ka viņa kaimiņš ir gana turīgs cilvēks un tam, iespējams, ir bijusi kāda loma žoga uzlikšanā. "Kāds tūkstotis varbūt nomests uz galda," savas aizdomas pauda Nakrošs.

"Pilnīgas muļķības, tā noteikti nav," tā Nakroša aizdomas vērtēja Inčukalna novada domes būvvaldes būvinspektors Aivars Struka. "Šīs sētas ierīkošana tika saskaņota ar būvvaldi. Tas nav nelikumīgi." Jautāts, vai būvvalde varēja apstiprināt žoga būvi uz servitūta ceļa, Struka apgalvoja: "Mēs varējām apstiprināt."

Tikmēr Nakroša advokātam Edgaram Ozolam ir pretējs viedoklis: "Vienīgais ir domes vaina, ka tā nav elektrības vadu, kas ir zem zemes, nostiprinājusi kā apgrūtinājumu. Bet šis te ceļš vienalga ir servitūta ceļš, jo servitūts saglabājas, kad [notiek] īpašnieka maiņa, vai zemi sadala."

Tā kā kaimiņi nevar panākt mierizlīgumu, risinājums tiks meklēts tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti