Jauni un bagāti

#5 Kāpēc krāt?

Jauni un bagāti

#7 Kā, dzīvojot Latvijā, nopelnīt miljonu?

#6 Kā, dzīvojot Latvijā, nopelnīt miljonu?

Finanšu analītiķis: Pelnīt no ieguldījumiem bieži traucē aizspriedumi un nereālas gaidas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pelnīt no ieguldījumiem cilvēkiem bieži vien traucē aizspriedumi un ātras peļņas gaidas, Latvijas Radio 5 rubrikā “Jauni un bagāti” stāstīja finanšu analītiķis Valters Vestmanis.

Lai nopelnītu miljonu, vispirms ir jātic, ka tas ir iespējams. Kad esi noticējis, tad atliek sastādīt plānu un mērķtiecīgi uz to iet, uzsvēra Vestmanis: 

“Ja tu tici, ka staigāsi pa ūdeni un lidosi kā putns bez nekādiem aparātiem, tas varbūt ir cits stāsts, bet, ja runa ir par naudu un darbu, tad tev ir jāredz, jātic, ka tas mērķis ir sasniedzams un reāls.”

Viņš norādīja, ka, protams, ceļā uz peļņu mēdz būt šķēršļi, taču biežāk tie saistāmi ar aizspriedumiem. 

“Mums visādi šķēršļi stāv ceļā, bet bieži cilvēkiem tie nav tehniski šķēršļi, kad runa ir par naudas pelnīšanu, bet vairāk tie ir aizspriedumi vai nereālistiskas ekspektācijas par ieguldījumiem,” Vestmanis uzsvēra. 

Finanšu analītiķis norādīja trīs aizspriedumus, kas, viņaprāt, traucē ceļā uz lielu peļņu no ieguldīšanas. 

“Daudziem liekas, ka ieguldīšana un finanšu tirgus ir baigais kazino, no kā vajadzētu turēties pa gabalu. Tur ir sava daļa taisnības, bet ir jāapzinās, ka, ja tu patiešām baidies no ieguldīšanas, jārēķinās, ka tu arī nepelnīsi,” viņš skaidroja. 

Tāpat cilvēki mēdz uzskatīt, ka ir tieši pretēji, ka ieguldīšana ir viegla un ātra. “Ka sāksi ar dažiem simtiem un jau gada laikā būs miljons. Tas arī ir diezgan nereālistiski un ļoti bīstami, un ir liela iespēja uzrauties,” Vestmanis uzsvēra.

“Paveicas visur, bet tas, ka tu konsekventi to varētu darīt visu laiku, tā iespēja ir vienkārši ļoti maza. Tāpēc, ka ir tie daži, kam paveicas un kuri runā par to ļoti skaļi; lielākajai daļai no mums liekas, ka ir ļoti viegli un visiem paveiksies, bet īstenībā jau paveicas dažiem.”

Trešais bieži dzirdētais aizspriedums saistīts ar saprātīgajiem ieguldījumiem, ar kuriem ilgtermiņā iespējams pelnīt piecus līdz 10 procentus. “Ļoti daudziem liekas – kas tad tur ir tie pieci, septiņi procenti gadā, tad jau es labāk vispār neieguldu, bet īstenībā tas ir zelta vidusceļš. Tas patiesībā var dzīvi pamainīt, jo tie ir ieguldījumi, kas nepakļauj tevi lielam riskam,” norādīja Vestmanis.

Viņš skaidroja, ka tieši prasme ieguldīt saprātīgi un mēreni var ilgtermiņā palīdzēt nopelnīt lielas summas. Finanšu analītiķis minēja piemēru, kurā izrēķinājis, ka ik mēnesi atliekot un šādi ieguldot 10 procentus no 1000 eiro algas, desmit gadu laikā iespējams uzkrāt jau 20 tūkstošus. 

“Ja ietaupot uz ikdienas kafiju un kruasānu, mēs varam līdz pat 100 eiro mēnesī ietaupīt, tad atliekot tos uz 10 gadiem malā un ieguldot finanšu tirgū, vari līdz 20 tūkstošiem 10 gadu laikā dabūt ārā,” viņš stāstīja, “Kad pērkam kafiju un kruasānu, varam domāt, ka 10 gadu griezumā tie ir 20 tūkstoši.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti