4. studija

Vai sporta klubs pierīgā ir vainojams zirga nobadināšanā?

4. studija

Kāpēc Lubānas ielā droša gājāju ietve izbūvēta tikai vienā ielas pusē?

Kāpēc dzīvokļos siltumenerģijas taupīšanai uzstādītie alokatori nedarbojas?

Alokators ir, bet jēgas nekādas – «Rīgas namu» reorganizācijas dēļ iedzīvotāji nevar ietaupīt par siltumu

Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības "Rīgas nami" reorganizācija būtiski ietekmējusi kāda galvaspilsētas nama iedzīvotājus, jo iepriekš apsaimniekotājs iepircis tikai alokatorus, bet termoregulatorus – ne, tāpēc iedzīvotājiem šajā apkures sezonā neizdosies ietaupīt par siltumu.

Alokators, kā tiek solīts, ir ierīce, kas precīzi uzskaita patērēto siltumenerģiju, tādējādi palīdzot samazināt rēķinus. Tie pirms vairākiem mēnešiem uzstādīti kādā Dzilnas ielas namā Rīgā, taču tie joprojām nedarbojas. Arī jaunie, viedie ūdens skaitītāji šajā mājā nedarbojas, un iedzīvotājiem tāpat kā iepriekš ūdens skaitītāja rādījumi jānodod vai nu internetā, vai uz lapiņām.

"Man dzīvoklī ir tikai 12 kvadrātmetru istaba. Mums ir siltināta māja un ir ļoti karsti, jo mēs esam vidējais dzīvoklis, un piecus gadus ir atslēgts radiators, un virtuvē ir tikai mazliet atgriezts radiators, lai sildītu. Kad uzlika alokatorus, es nopriecājos, ka man būs ietaupījums," stāsta mājas iedzīvotāja Astrīde Ausma Driviniece.

Māju Dzilnas ielā apsaimnieko "Rīgas nami". Uzņēmuma pārstāve Dace Preisa skaidroja, ka alokatori nedarbojas bez termoregulatoriem. Tādēļ šovasar rīkots papildu iepirkums, lai tos iegādātos. 

"Daļai māju ir uzstādīti termoregulatori, bet dzīvojamajos objektos ir pietiekami sarežģīti tos uzstādīt, jo tas nozīmē, ka tajā posmā nevar darboties apkure, ir jāatgaiso sistēma, jānolaiž viss ūdens, un to var darīt tikai tad, kad nav apkures sezona," skaidroja Preisa.

Tas nozīmē, ka mājās, kurās vēl nav uzstādīti termoregulatori, līdz apkures sezonas beigām situācija nemainīsies un arī radiatoru atslēgšana būtiski nesamazinās rēķinus. Šie darbi, kurus iedzīvotāji gaidīja jau šajā apkures sezonā, tiks pabeigti tikai nākamvasar.

Kāpēc tos nevarēja ieplānot un paveikt laicīgi, lai jau šoziem iedzīvotāji varētu ietaupīt? Jo "Rīgas nami" reorganizēti, vienā uzņēmumā apvienojot četras Rīgas kapitālsabiedrības. Alokatoru iepirkums realizēts vēl iepriekšējā uzņēmuma ietvaros, norādīja Preisa. 

"Šobrīd tiek apvienotas šīs dažādās vēlmes un saimniecības, tāpēc ne vienmēr process notiek tik ātri, kā mums būtu gribējies," skaidroja Preisa. "Dzīvojamajā ēkā ir virkne dzīvokļu, ir nepieciešama piekļuve katram objektam un diemžēl to nevar izdarīt tik kompakti."

Tādējādi uzņēmuma reformas būtiski ietekmējušas nama iedzīvotājus, jo iepriekšējā sastāvā apsaimniekotājs iepircis tikai alokatorus, bet termoregulatorus – ne, tāpēc šo darbu nevarēja paveikt vienā īsā laika posmā. 

"Man istabā ir 23 grādi, pat pāri iet, nu nav nekādas vajadzības pēc tā radiatora. Apkures sezona ir sākusies, ietaupījuma nav un, jūs varat iedomāties, – es piecus gadus vienkārši maksāju, ziedoju to naudu," sašutumu neslēpj nama iedzīvotāja.

"Rīgas nami" ieteica kundzei sazināties ar savu pārvaldnieku un šo problēmu izrunāt. Apsaimniekotājs solīja reaģēt – apsekot namu un, iespējams, samazināt siltumenerģijas padevi, lai daudzdzīvokļu māja netiktu lieki pārkurināta, bet diemžēl reālu ietaupījumu no uzstādītajiem alokatoriem mājas iedzīvotāji varēs izjust vien nākamajā apkures sezonā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti