Dienas ziņas

Darbus veic, neierobežojot elektroapgādi

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

SPKC atgādina par profilakses pasākumiem karstumā

Kā gādāt par sevi karstajā laikā? SPKC atgādina par trīs «U» principu

Latvijā ir sācies pirmais karstuma vilnis. Nedēļas nogalē termometra stabiņš var sasniegt 30 grādu atzīmi.  Šādā svelmē ir jāievēro daudzi priekšnoteikumi, kā pasargāt sevi un citus, lai nerastos veselības traucējumi. Jāzina, kā rūpēties pareizi, lai centieni darīt labu nenestu pretēju efektu.

Karstajā laikā vissvarīgākais ir regulāri padzerties. Cik daudz? Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) norāda, ka pieaugušajiem optimālais daudzums dienā variē, bet aptuveni divi līdz četri litri dienā. Uzmanība noteikti jāpievērš bērniem.

SPKC Slimību profilakses nodaļas vadītāja Agnese Freimane sacīja: "Īpaši gribētu uzsvērt bērnus, jo bērni atšķirība no pieaugušajiem, viņu ķermenis procentuāli vairāk satur šo ūdeni, līdz ar to viņiem ir lielāks risks toā zaudēt un, gudrākā valodā runājot, – dehidrēties."

Centrā atgādina par trīs U principu — uzvelc, uzklāj, uzmanies!

Jāvelk ir gaišs, viegls, elpojošs apģērbs, kas ķermeni nosedz pēc iespējas vairāk, arī cepure, kas aizklāj kaklu un seju, saulesbrilles, kas pasargā no ultravioletajiem stariem. Tikpat svarīgi uzklāt saules aizsargkrēmu ar pēc iespējas augstāku aizsardzības faktora vērtību un to darīt 20 minūtes pirms došanās saulē.

"Arī pēc katras peldes, pēc katras noslaucīšanās dvielī, pēc intensīvas svīšanas mēs lietojam to krēmu biežāk," sacīja Freimane.

Un vēl viens U nozīmē būt uzmanīgam. Proti, paturēt prātā, ka viskarstākā un ultravioletā starojuma pilnākā dienas daļa ir no pulksten 10 rītā līdz četriem pēcpusdienā. Iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem peldoties. SPKC uzsvēra, ka, laikam kļūstot siltākam, noslīkušo skaits un traumu skaits pie ūdeņiem pieaug.

"Īpaši izteikts tas ir vīriešu vidū, un, protams, alkohola klātesamība ir ļoti, ļoti izteikta noslīkšanas gadījumā. Var teikt, ka tas Latvijas noslīkšanas profils ir jauni vīrieši un alkohola reibums," norādīja SPKC pārstāve.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumu izpildītājs Edijs Pelšs atgādināja par ūdens brīvkrāniem galvaspilsētā. Pašlaik Rīgā ir 25 šādi krāni, no kuriem ikviens var ieliet sev ūdeni. Un šogad tiks izveidoti vēl 11.

Pirms došanās ārā, jau iepriekš der pārliecināties, kur ir tuvākā ūdens ņemšanas vieta. Svelmē nedrīkst autosalonos atstāt bērnus un dzīvniekus – arī ne uz īsu mirkli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti