Aicina ziņot par liela apjoma atkritumiem un būvgružiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Pirms Lielās talkas Valsts vides dienests aicina talkotājus savāktos atkritumus šķirot, bet par atrastajiem būvgružiem, nezināmas izcelsmes un lielgabarīta atkritumiem ziņot viedtālruņos lejuplādētajā "Vides SOS" aplikācijā.

Sadzīves atkritumi, riepas, veci logu rāmji un pat dīvāni vēl arvien ir bieži atrodami piepilsētu mežos, un ir jāpieliek daudz pūļu un resursu, lai šos atkritumus izvāktu. 

Ziņošanai tieši par šādiem vidē atrastajiem lielgabarīta vai nezināmas izcelsmes atkritumiem ir domāta "Vides SOS" aplikācija.

Aplikācijā ir jāveic tikai dažas darbības –  jānofotografē atrastie atkritumi, jāpievieno īss komentārs un tad jānosūta ievadītā informācija. To saņems vides dienesta speciālisti, lai individuāli izvērtētu un nosūtītu atbildīgajai iestādei tālākai rīcībai.

Valsts vides dienesta operatīvā koordinācijas centra vadītājs Elmārs Jasinskis skaidroja, ka "aplikācijā parādās vietas precīzas koordinātes, un viegli pēc tam atrast pēc koordināšu sistēmas, un mēs redzam reālo bildi, kāda tur ir, un, tālāk pārsūtot, mēs varam saprast, vai arī  šī atbildīgā institūcija, kam mēs pārsūtam, komersants, viņš saprot tos apjomus, cik varētu būt lieli un cik no turienes ir jāizvāc projām".

Tāpat, sakopjot mežus un ceļu malas Lielās talkas laikā, vides dienests rosina savāktos atkritumus šķirot, tā mazinot atkritumu ietekmi uz apkārtējo vidi.  Un atgādina, ka mūsu atbildība par tīru apkārtni ir ne vien Lielās talkas, bet katra ikdienas rūpes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti