Sociālā aprūpes centrā kā brīvprātīgais darbinieks iejūtas sportiskais portugāļu puisis Flavio

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

Pirms gada, piesakoties brīvprātīgajam darbam „Erasmus plus” programmā, diezin vai portugāļu puisim Flavio Nunes bija pat nojauta, ka Latvija, uz kuru viņš dodas, var kļūt par viņa darba un dzīves vietu. Pēc brīvprātīgajā darbā nostrādātajiem mēnešiem Valsts sociālās aprūpes centra „Latgale” Litenes filiālē viņam piedāvāts arī pastāvīgs un algots darbs. Tikmēr aprūpes centra darbinieki secina, ka ieguvējas ir abas puses.

Portugālis Flavio Nunes Latvijā ieradās kopā ar citiem apmaiņas programmas jauniešiem, lai strādātu brīvprātīgo darbu. Jāteic, viņš uzņēmās ne visai vieglu pienākumu, strādāt sociālās aprūpes centrā ar cilvēkiem, kuriem ir garīga rakstura problēmas. Bet jaunietim šis darbs problēmas nesagādāja, stāsta Gulbenes novada domes jaunatnes lietu speciāliste Ilze Vanaga.

Nepilnu gadu portugāļu puisis Flavio sociālās aprūpes centrā  nostrādāja brīvprātīgajā darbā un tad sekoja piedāvājums nu jau strādāt algotu darbu. Sociālās aprūpes centra "Latgale" Litenes filiāles sociālās nodaļas vadītāja Irita Puniņa atzīst, ka darba piedāvājums sekojis, redzot, cik apzinīgi portugāļu puisis veic brīvprātīgā darba pienākumus.

Flavio problēmas nav sagādājusi arī saziņa ar centra iemītniekiem un personālu. Flavio strādā Litenē, bet dzīvo Gulbenē, kas ir daudz mazāka par viņa dzimto pilsētu Portugālē. Šobrīd viņš jau atzīst, ka iejuties arī vietējā sabiedrībā. Latviešu valodas pamati apgūti un nokārtots pat valodas eksāmens.

Portugāļu puiša aizraušanās ir skriešana un Latvijā piedalījies jau vairākās sacensībās, gūstot arī uzvaras. To, vai pavisam paliks Latvijā Flavio vēl neņemas spriest, bet viņš atzīst, ka brīvprātīgais darbs viņa dzīvē ir bijis nozīmīgs pavērsiena punkts, gan ar iespēju likt lietā savas prasmes, gan iegūt darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti