Skrējienā «Patriots» uzvara Portugāles pārstāvim

15.novembrī norisinājās skrējiens "Patriots", kur 21 kilometru distance pa meža taciņām vijās apkārt Tīreļpurvam, atgādinot par latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujām 1.pasaules kara laikā. Par sacensību uzvarētāju kļuva portugālis Nunes Flavio. Sieviešu konkurencē ātrākā bija Ilona Marhele.

Sacensības patriotiskajā nedēļā pulcēja 258 dalībniekus, no kuriem precīzi 100 bija daiļā dzimuma pārstāves. Lāpu izgaismotajā finiša taisnē katrs tika sagaidīts ar aplausiem un Ziemassvētku kauju muzeja pagalmā vārītu zupu.

Trīs ātrākie vīriešu konkurencē bija 23 gadus vecais Nunes Flavio (1:16:00), orientierists Jānis Kūms (1:17:08) un ogrēnietis Valdis Ņilovs (1:18:57). Sieviešu konkurencē ātrākās bija maratoniste Ilona Marhele (1:27:45), orientieriste Līga Ārniece (1:31:16) un pieredzējusī Ināra Lūse (1:34:17).

18.novembra tradicionālajās sacensībās "Rembates aplis" 10,8 kilometru distancē uzvarēja divi Ogres pārstāvji - Renārs Roze (34:49) un Agnese Pastare (43:53). Savukārt trīs kilometru veselības skrējienā uzvarēja Pauls Ārents (9:11) un Jolanta Ločmane (12:33).

Nedēļas nogalē Latvijas skrējēji skrēja maratonus arī Stambulā (Turcijā), Valensijā (Spānijā) un Turīnā (Itālijā).