Dienas ziņas

Saeima atbalsta ēdināšanu terasēs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sirdslietu darboties ar koku pārmanto no vectēva

Naujenes pagasta jaunietim Egilam sava kokapstrādes darbnīca jau 18 gados

Daugavpils novada Naujenes pagastā uzņēmīgais jaunietis Egils Govilovskis vai ik dienu darbina instrumentus, lai darinātu dažādus koka izstrādājumus. Viņa ražotās mēbeles savu vietu atradušas gan ģimenes mājā, gan sarūpētas radiem un vairākiem klientiem. Pagaidām koka mēbeļu ražošanu jaunietis sauc par vaļasprieku, taču cer, ka nākotnē tā būs viņa pastāvīgā nodarbošanās.

Paņemt rokās instrumentus, dēļus un radīt kādu koka izstrādājumu man sagādā prieku – tā par savu hobiju jeb koka mēbeļu radīšanu saka Egils Govilovskis no Naujenes pagasta. Egilam ir tikai 18 gadi, taču viņam jau ir sava darbnīca, kas ierīkota piemājas garāžā un kur top dažādi koka izstrādājumi gan ģimenes vajadzībām, gan uz pasūtījuma.

Savas prasmes jaunietis pilnveido Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”, kur 2. kursā izglītību gūst programma “Koka izstrādājumu dizains”.

“Es sāku darboties no 14 gadiem. Sāku es ar vienkāršākiem krēsliem. Vēlāk man tas vairāk iepatikās, un es arvien vairāk un vairāk pētīju šo mākslu veidot kokdarbus, un arī mācījos vairāk. Šobrīd es jau veidoju sarežģītākus darbus no finiera un arī parastajiem koka dēļiem. Idejas es atrodu internetā. Arī skolotāji iedvesmo mani ar saviem radītajiem darbiem,” pastāstīja Egils.

Teju ik dienu pavadot vairākas stundas darbnīcā, ar Egila rokām top dažādas dārza mēbeles, mēbeļu komplekti bērniem, suņu būdas, kā arī guļvietas kaķiem. Nereti palīdzīgu roku jaunietim sniedz arī māsa un brāļi.

“Vislielākais izaicinājums bija, manuprāt, izgatavot koka galdu, kurš bija masīvkoka, un es nekad to nebiju veicis. Un tas bija man interesanti – apgūt kaut ko jaunu. Vairāk izvadājam mēbeles pa Latgales rajonu, bet mēbeles ceļojušas arī uz Rīgu un tālākām pilsētām. Manus darbus var redzēt arī parkos – Naujenes parkā un arī citos parkos,” pastāstīja Egils.

Egila mamma Kristīne atklāja, ka interese par kokapstrādi dēlam radusies jau kopš bērnības. Visticamāk, tā pārmantota no vectētiņa, kurš arī bija talantīgs galdnieks.

“Vectētiņš nomira diemžēl, un palika visādas iekārtas pēc viņa nāves, neliels arsenāls, un nevienam tas īsti nebija vajadzīgs. Egils izrādīja interesi, pārņēma to visu. Es redzu, ka tas tiešām viņam patīk, tā ir viņa sirdslieta. Viņš strādā pat līdz vēlai naktij un ziemā, un aukstos mēnešos. Mēs citreiz sakām – Egil, pažēlo sevi, ārā ir auksti! Nē, viņš saģērbjas silti un iet, cauru gadu darbojas,” pastāstīja Kristīne.

Raugoties nākotnē, Egilam ir daudz ieceru. Nupat viņš uzvarēja Daugavpils novada domes grantu konkurss, kā rezultātā iegādāta mehāniskā frēze kvalitatīvāku un sarežģītāku koka mēbeļu ražošanai. Tāpat Egils cer, ka spēs nodrošināt papildu darbavietas un izveidot klientu loku ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt