Mūziķis Deniss: Audžuģimene – viena no labākajām lietām, kas ar mani notikusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 6 mēnešiem.

Ar dziesmu labdarības maratona "Dod Pieci" stikla studijā trešdien, 20. decembrī, viesojās mūziķis Deniss, kurš sarunā ar Latvijas Radio 5 - Pieci.lv dīdžejiem Tomu Grēviņu un Magnusu Eriņu, kā arī dienas viesi, mūziķi Ralfu Eilandu atklāja savu skaudro, taču iedvesmojošo dzīves pieredzi. "Tas, ka mani 11 gadu vecumā aizbildniecībā paņēma audžuvecāki, ir viena no labākajām lietam, kas ar mani notikusi", viņš sacīja.

Kad Denisam bija trīs mēneši, viņa mamma gāja bojā autokatastrofā. "Tēvs ar mammu tikko bija saderinājušies. Biju piedzimis es, un viņi plānoja uzsākt kopdzīvi, viss bija ļoti labi. Pēc tik lielas traģēdijas tēvs, protams, salūza. Arī mammas mammai bija ļoti smags posms. Teikšu tā – norāvās no ķēdes... Sākās alkohols, depresija un viss pārējais. Tēvs nogādāja mani vecmammai, lūdza, lai viņa turās un audzina mani, kā audzināja savu meitu, manu mammu," intervijā atklāja Deniss. 

Vecmammai tas izdevās līdz brīdim, kad zēnam bija 11 gadu, un sākās otrs lūzuma posms.

"Alkohols, nabadzība, vecāku nebija mājās – viss bija ļoti smagi, varat iedomāties. Līdz ar to negāju uz skolu," atceras Deniss.

Kad pagastā sāka strādāt Ārija Martukāne, kura apsekoja Denisa ģimeni un redzēja, kādos apstākļos zēns dzīvo, viņa sāka regulāri braukt ciemos un palīdzēt visu sakārtot. Pāris gadus vēlāk Ārija paņēma Denisu aizbildniecībā. 

"Galvenā doma, ko es gribu pateikt, kāpēc es esmu šeit, kāpēc viena no galvenajām motivācijām un viens no maniem galvenajiem mērķiem dzīvē ļoti daudz sasniegt, lai parādītu tiem cilvēkiem, kas tic, un parādītu tiem cilvēkiem, kas mani mīl, ka, pateicoties viņiem, es esmu tāds, kāds es esmu.

Un tā galvenā lieta ir mīlestība. Visiem, kas klausās radio "Pieci.lv" un seko līdzi "Dod Pieci", gribu lūgt – neesat vienaldzīgi.

Mana audžumamma cīnās par šo jau ļoti ilgi – brauc uz konferencēm, iet un runā ar politiķiem, lai bērni augtu ģimenē. (..) Ir ļoti svarīgi nebūt vienaldzīgiem. Varbūt ne visiem apstākļi ļauj paņemt aizbildniecībā, bet neesam vienaldzīgi, cīnāmies par to! Mēs esam ļoti spēcīga valsts un mēs varam to izdarīt kopā. Mīlestība – tā ir atslēga. Ar to mēs varam ļoti daudz panākt. Tas ir tas, kas man tika dots, un es to novērtēšu līdz mūža galam."

Pilnu interviju ar Denisu var noskatīties šeit:

Denisa stikla studijā izpildītā dziesma "Atver acis":

Jau ziņots, ka labdarības maratona "Dod Pieci" mērķis šogad ir atbalstīt ģimenes, kuras vēlas uzņemt bērnunamu bērnus. Minimālais ziedojums vismaz piecu eiro apmērā, ko par vienu dziesmu var veikt labdarības maratona mājas lapā www.dodpieci.lv, nodrošinās vismaz pusstundu praktiskas un emocionālas palīdzības atbalsta programmā "Plecs".

"Dod Pieci" norisei no 17. decembra līdz 23. decembrim 24 stundas diennaktī var sekot Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā, kā arī tiešsaistē "www.dodpieci.lv" un "www.lsm.lv".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti