Dienas ziņas

Arheologi Zilākalnā atseguši sešu cilvēku apbedījumus

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Medmāsa no Ukrainas iemācās latviešu valodu

Medmāsa no Ukrainas nepilnu piecu mēnešu laikā iemācās latviešu valodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Medicīnas māsa Jūlija Zabolotnaja Rīgas 1. slimnīcā sāka strādāt šī gada maijā, un vien nepilnus piecus mēnešus vēlāk sieviete nokārtojusi valsts valodas eksāmenu A1 līmenī. Medicīnas māsa kopā ar abām meitām Latvijā ieradās no Sumu pilsētas Ukrainas austrumos.

Latviešu valodas mācību grāmata Zabolotnajai katru dienu ir paņemta līdzi uz darbu – slimnīcā. Līdzko ir brīvs brīdis, tā sieviete centīgi mācās. Nokārtojusi valsts valodas pārbaudi, iegūstot A1 līmeni. Mērķis ir sasniegt nākamo pakāpi un spēt brīvi sarunāties latviešu valodā. Valodu apguvusi pati un kursos tiešsaistē, arī kolēģi palīdz.

Zabolotnaja stāstīja: "Es esmu medmāsa. Man ļoti patīk mans darbs. Man ļoti patīk Latvija. Man ļoti patīk mani kolēģi. Bet īpaši brīnišķīgā virsmāsa un vadītāja."

Zabolotnaja ir profesionāla medmāsa ar 21 gada darba stāžu. "Man ir 38 gadi. Es esmu no Ukrainas, no Sumiem. Es dzīvoju Rīgā sešus mēnešus. Man ir divas meitas. Viņas ir skolnieces. Viņas iet 31. vidusskolā," stāstīja sieviete.

Pēdējo pusgadu medmāsas darba vieta ir Rīgas 1. slimnīca, kur dienas stacionārā viņa veic visa veida injekcijas, asins paraugu noņemšanu, cukura līmeņa noteikšanu asinīs, katetru ielikšanu un citas procedūras. Jau divus gadus Latvijā strādā Zabolotnajas vīrs, tāpēc, karam sākoties, viņa brauca uz Rīgu.

"Lidmašīnas, tanki, sprādzieni. Tas viss bija. Tāpēc braucām šurp. Četrarpus dienas šurp braucām. Plāni mums bija līdz 24. februārim. Tagad es nezinu, kā. Mums tur ir viss, visa dzīve tur palika. Es nezinu, kas tālāk būs," pastāstīja Zabolotnaja.

Tikko kā uz desmit dienām meitu apciemot ieradās abi vecāki, kas aizvien dzīvo Ukrainā. Bet meitu un mazmeitas lūguši palikt drošībā, atpakaļ vēl nebraukt. Desmit dienas paskrējušas nemanot.

"Viņi bija uz jūru, uz mežu, uz zooloģisko dārzu, uz muzeju, veikalu. Pastaigājās Vecrīgā," stāstīja Zabolotnaja.

Rīgas 1. slimnīcā pašlaik strādā 16 darbinieki no Ukrainas. Tas palīdz aizpildīt vajadzīgās vakances. Īpašs prieks slimnīcas Kardioloĝijas un internàs medicīnas klīnikas virsmāsai ir par Zabolotnaju, kas sevi pierādījusi kā profesionāli un ļoti centīgu. Virsmāsa zināja stāstīt, ka Zabolotnaja arī mājās ar meitām cenšas runāt latviešu valodā.

Rīgas 1. slimnīcas Kardioloģijas un internās medicīnas klīnikas virsmāsa Nataļja Gudina-Salkova sacīja: "Es uzskatu, ka tomēr latviešu valoda nav tik vienkārša. Bet viņa ļoti cenšas un viņai ļoti labi sanāk. Viss kolektīvs viņai ļoti palīdz. Paldies mūsu pacientiem, kuri ir ļoti pacietīgi. Viņi arī palīdz Jūlijai, kad viņa runā latviski."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti