Dienas ziņas

Ugunsdzēsēju depo Ērgļos apdraud iedzīvotāju drošību

Dienas ziņas

Izstāde "Ko vien vari, galvā dari"

Ar reālu stāstu pret narkotikām

Filmas «Caur adatu» režisors: Tas ir stāsts par dzīvi bez rozā brillēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 2 mēnešiem.

“Tā ir dzīve bez rozā brillēm,” tā par savu filmu “Caur adatu”, kas vēsta par kādreizējo klasesbiedru, kurš nokļuvis uz narkotiku atkarību ceļa, saka tās veidotāji Edgars Aivars un Artūrs Lapinskis. Šo dokumentālo stāstu puiši uzņēmuši, lai parādītu jauniešiem, pie kā noved neapdomīgi soļi. 

Šonedēļ filmu demonstrēja Bauskas jauniešiem. Neraugoties uz to, ka ir skolēnu brīvlaiks, Bauskas kultūras centrs bija jauniešu pilns. Un ne jau tāpēc, ka kino  Bauskā nav bieži, un filmas ''Caur adatu'' seanss bija par brīvu.

Filmas autori Edgars un Artūrs pieder tai paaudzei, kas pusaudžu gadus aizvadījuši laikā, kad kā nezināms izaicinājums jauniešiem parādījās narkotikas. Kad Edgars pēc vairākiem gadiem saticis savu kādreizējo klasesbiedru, kurš nokļuvis narkotiku gūstā, arī radusies ideja uzņemt filmu, un parādīt narkomāna  dzīvi bez rozā brillēm.

„Pati galvenā ideja, lai parādītu jauniešiem līdz kam noved nepareizs lēmums, nepareiza dzīves izvēle, ko tu izdarīji,” skaidro Lapinskis.

Savukārt Aivars stāsta, ka Ediju pazīst jau no bērnības, abi mācījās kopā līdz 9.klasei.

„Pēc tam pašķīrāmies, viņš vēl nodarbojās tad ar sportu. Un pēc kāda laika es uzzināju, ka ar viņu tā noticies, ka viņš nogājis no ceļa,” stāsta Aivars.

Jau dažas minūtes pēc filmas pirmajiem kadriem, neviens vien riebumā novērš skatu no ekrāna. Bet tāds jau arī ir filmas autoru mērķis.

Īslīces vidusskolas audzēknis Andrejs atzīst, ka filma „lika domāt par to, ka labāk ir nelietot, jo par ko cilvēks pārvēršas”.

Filmas galvenajam varonim puiši sekojuši līdz vairāk nekā gadu, un paši neticējuši, ka tā būs filma ar laimīgām beigām.

„Mēs nevaram viņam pateikt: „Tagad es tevi nopulēšu, nogrimēšu, un tagad tu esi vesels.” Nē tā ir dzīve, bet viņš filmā, pat ne filmā , savā dzīvē izdarīja pareizo izvēli,” saka Lapinskis.

Lai liktu aizdomāties cik ātri iespējams iekrist bezdibenī un cik grūti no tā izkļūt, jaunieši iecerējuši šo reālo stāstu parādīt ne vien visos Latvijas novados, bet arī ārpus tās robežām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti