Dienas ziņas

Strīdas par latgaliešu rakstu valodas normām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Gads Latvijā – Koļesņiku ģimene no Ukrainas

Gads Latvijā. Koļesņiku ģimene no Ukrainas Rēzeknes pusē palīdz citiem bēgļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Jau vairāk nekā gadu daudziem Ukrainas iedzīvotājiem dzīve kara dēļ rit ārpus dzimtenes. Arī Koļesņiku ģimenei, kas šobrīd dzīvo Rēzeknes novadā. Ik dienu viņi joprojām palīdz citiem kara bēgļiem, piedāvājot pārvadājumu pakalpojumus un nopelnot sev iztikai. Aktīvs darbs rit arī pie šova organizēšanas bērniem.

Lai arī Koļesņiku ģimenes dzimtā pilsēta ir Starobiļska Ukrainā, jau gadu par savām pagaidu mājām viņi sauc Rēzeknes novada Bērzgales pagastu. Pēc gandrīz piecām grūtām ceļā pavadītām dienām tur pie sevis viņus uzņēma un līdz pat šai dienai izmitina brīvdienu lauku mājas īpašnieks Dainis Svece.

"Izbraucām caur Krieviju. Latvijā iebraucām naktī no 23. uz 24. martu. 27 stundas nostāvējām uz robežas. Nejaušības pēc uzzinājām, tobrīd vēl nebija pieejams daudz informācijas, vietējo brīvprātīgo telefona numuru. Pat neatceramies, kā to puisi sauca. Viņi mums vienkārši atsūtīja ģeolokāciju – jūs gaidīs!" pastāstīja Oksana un Boriss Koļesņiki.

Ukrainā palika ne vien teju visa iedzīve, bet arī Koļesņiku ģimenes sirds darbs – projekts "Star Kids Fashion Show", kura laikā sadarbībā ar Ukrainas dizaineriem rīkotas modes skates bērniem. Turpretī šeit Latvijā Oksana un Boriss primāri par savu pienākumu izvirzījuši palīdzības sniegšanu citiem kara bēgļiem no Ukrainas. Par to viņi saņem arī kādu atlīdzību pašu iztikšanai.

"Boriss ar personīgo auto uz robežas satika cilvēkus. Citus līdz Rēzeknei veda, citus iesēdināja vilcienos, lai tiek uz lidostu vai kur vajag," stāstīja Oksana.

Pēc gada, kas nodzīvots Latvijā, Oksana un Boriss raduši motivāciju pievērsties arī sev tik mīļajai radošajai nozarei. Nu jau vairāk nekā mēnesi viņi organizē un gatavojas šovam, kurā bērni no Ukrainas un Latvijas atklās savus talantus un priecēs ar dažādiem priekšnesumiem.

"Brīvprātīgi ierosinājām Ukrainas un Latvijas bērniem sarīkot tādu kā integrēšanas pasākumu. Nodarbībās mēs ar meitenēm mācāmies defilē meistarklases, fotosesijas. Horeogrāfiju mācāmies. Proti, tāda lēdiju skola," norādīja Oksana.

Lai arī dzīve Latvijā Koļesņiku ģimenei ir aktivitāšu pilna, ik dienu viņus nepamet domas un cerība atgriezties mājās Ukrainā. Pagaidām gan par to esot pāragri un grūti runāt.

"Mēs saprotam, ka pagaidām tīri fiziski to nevaram," atzina Oksana, bet Boriss piebilda: "Nesaprotam, kad un kā tas vispār varētu notikt. Jebkurā gadījumā, kamēr esam šeit, iesniedzām dokumentus uzturēšanās atļaujai, bet kā viss attīstīsies tālāk..."

Oksana arī atzina, ka ģimene šeit neizjūt diskomfortu: "Kā meitas pateica īsi pirms Jaunā gada – mam, kā mājās!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti