Rīta Panorāma

Sančesu atkārtoti apstiprina par Spānijas premjeru

Rīta Panorāma

Īpašās gaismās iemirdzas Londonas Kjū botāniskais dārzs

Prieks soļot militārajā parādē – Rūdis Lamberts

Prieks soļot militārajā parādē. Aizsardzības akadēmijas studenta stāsts

Neliels, bet patīkams uztraukums, ka nesajauc kādu soli. Garām iet mazi bērni un priecājas, tāpēc arī pašam uzreiz rodas prieka sajūta, Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" stāstīja Aizsardzības akadēmijas students Rūdis Lamberts, kurš iepriekš soļojis militārajās parādēs.

Pabeidzot mācības skolā, Rūdis Lamberts uzreiz bija izlēmis, ka stāsies Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā (NAA).

Rūdis skaidroja: "Es nāku no militāras ģimenes. Jau no bērna kājas esmu bijis militārajā, tāpēc nebija diez ko grūta izvēle, ko darīt tālāk. Viņi pat bija priecīgi, ka pats izvēlējos. No sākuma domāju, – nākt vai nenākt, bet tad sapratu, ka tā patiešām ir mana īstā vieta. Kad biju mazāks, visu laiku tajā vidē ir sanācis uzturēties. Saprotu, kas te notiek. Nav tā, ka melna bilde būtu. Zinu, uz ko nāku, un zināju, ka būšu gatavs," viņš norādīja.

Kamēr ģimenes locekļi dienē Jūras spēkos, Rūdis izlēmis iet citu ceļu un pēc studijām Aizsardzības akadēmijā pievienoties Gaisa spēkiem.

"Uz darbu jāiet ar prieku un jādara tas, kas patīk. Tāpēc izvēlējos Gaisa spēkus. Gaisa kuģi šķiet interesanti. Fizika, kas notiek, lai viņi turētos gaisā, īpaši helikopteri. Gribas ar to saistīt savu turpmāko dzīvi," viņš atzina.

Ar savu ikdienu, studiju gaitu un procesu Rūdis ir apmierināts.

Par mācību norisi viņš stāstīja: "Atbraucam uz akadēmiju – rīta sports. Pēc sporta ejam uz lekcijām no aptuveni deviņiem līdz pieciem. Un tā katru darbadienu. Katram spēku veidam ir savas prakses. Mums tās notiek Lielvārdē. Lielvārdē mēs izgājām cauri katrai vienībai, lai katrs saprastu, kurš vēlas ar ko saistīt savu turpmāko dzīvi."

Pēc septiņiem mēnešiem, kad Rūdis būs pabeidzis studijas, viņš plāno pievienoties aviācijas eskadriļas tehniskajam posmam. Īpašais sapnis viņam ir kādreiz izlidot ar nesen kā iegādātajiem jaunajiem "Black Hawk" helikopteriem.

"Gribētos noteikti. Domāju, jebkurš Gaisa spēkos grib ar viņiem izlidot," viņš teica.

Šogad 18. novembrī Rūdis dosies uz 11. novembra krastmalu.

"Noteikti iešu skatīties, kā patēvs iet parādē. Mēs pēdējos divus gadus viens otru atbalstām parādēs. Tad viens iet, tad otrs iet. Aizbraucam paskatīties viens uz otru un atbalstām," norādīja Rūdis.

Rūdim ļoti patīk sajūta gan 18. novembra, gan 4. maija parādēs.

"Neliels uztraukums, ka nesajauc kādu soli. Bet tā patīkami, iet garām mazi bērni, priecājas, viņiem prieks skatīties, arī pašam uzreiz rodas prieka sajūta," norādīja kadets.

Parasti 18. novembrī Rūdis kopā ar ģimeni vēro arī uguņošanu, bet uz svētku galda vienmēr tiek klāts rosols.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti