Bukmeikeri: Latvija Eirovīzijā paliks ārpus fināla

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Grupa "PeR" ar dziesmu "Here We Go" šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursā neiekļūs finālā, liecina "Triobet" bukmeikeru prognozes.

Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā Malmē, Zviedrijā no 39 valstīm iekļūt finālā un uzvarēt lielākās iespējas ir Dānijai, tāpat arī Ukrainai un Norvēģijai. Pēc "Triobet" bukmeikeru pieejamās informācijas deviņas dienas pirms fināla 65% likmju ir uzliktas tieši uz šo valstu uzvaru, savukārt Latvija neiekļūs 18. maijā paredzētajā finālā.

“Eirovīzijas finālā noteikti redzēsim Dānijas, Ukrainas un Norvēģijas spēcīgās dziedātājas. "Triobet" bukmeikeri prognozē, ka visticamāk uzvarēs Dānija. Popmūzikas ar tautiskuma pieskaņu stilā veidotā dziesma, ar kuru piedalās šī valsts, ir tāda tipa, kam parasti Eirovīzijas konkursos veicas ļoti labi. Jāatzīmē, ka Dāniju pārstāvošās solistes Emelijas De Forestas izpildījums uz skatuves ir ļoti profesionāls. Ukraina un Norvēģija arī ir izvēlējušās dziedātājas ar ļoti spēcīgu vokālu, sev atbilstošām dziesmām un piedziedājumiem, kurus ir viegli atcerēties. Minētās valstis ievērojami izceļas uz kopējā fona kā spēcīgas kandidātes uz uzvaru”, uzsver "Triobet" bukmeikers Frederiks Suvangs.

Latvijas grupas “PeR” dziesmas “Here We Go” sniegumu vērosim Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa otrajā pusfinālā 16. maijā. Tomēr "Triobet" skatījumā Latvijas dalībniekiem neklāsies pārāk labi. "Triobet" bukmeikeru koeficients likmei uz Latvijas uzvaru ir 150, kas ir atbilstošs tikai 0,44% iespējai uzvarēt. Savukārt "Triobet" koeficients Latvijas dziesmas iekļūšanai finālā Malmē ir 5,75, kas ir līdzvērtīgs 15% iespējamībai.

Visticamāk jau piekto gadu pēc kārtas Latvija no tālākās dalības konkursā tiks izslēgta pusfinālā. Lai arī "PeR" ir populāra grupa Latvijā, tai varētu būt grūtības ar savu sniegumu pārliecināt starptautisko žūriju. Dziesmas tips ir mazliet novecojis. Mūsu redzējumā tas būtu pat šokējoši, ja šāda tipa popmūzikai izdosies atdzimt tieši Eirovīzijas fināla naktī,” par Latvijas izredzēm Eirovīzijā savu viedokli pauž Suvangs.

Veidojot Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursa koeficientu katrai valstij, "Triobet" ņem vērā, kas mūzikā pašlaik ir populāri Eiropā, kuras valsts parasti sniedz labus izpildījumus. Ne mazāk svarīgi arī, cik kurai valstij ir kaimiņvalstu, jo balsošana par blokā esošajām kaimiņvalstīm arī var palīdzēt dziesmai tikt augstākā vietā. Tāpat būtiski ņemt vērā konkrētās dziesmas skanējumu un šovu dzīvajā izpildījumā - kā mākslinieki sevi pasniedz, jo vērtētāji un balsotāji ir televīzijas skatītāji. "Triobet" pieredze liecina, ja Eirovīzijas mākslinieks izskatās lieliski televīzijā, ir laba dziesma, tad viņš jau ir pusceļā uz augstāku vietu – īpaši, ja spēj panākt, ka skatītāji dzied līdzi, priekšnesuma laikā izjūt pacilātību.

Pēc "Triobet.com" vērojumiem lapas apmeklētāju vidū Eirovīzijas starptautiskais dziesmu konkurss pilnīgi noteikti ir vispopulārākais pēc sporta sacensībām, un likmes uz šo notikumu tiek veiktas no valstīm visā Eiropā. Vērojams, ka liela daļa piedalās tikai Eirovīzijas iznākuma prognozēšanā, turklāt atšķirībā no sporta šeit likmes procentuāli vairāk liek sievietes. Jāatzīst, lai arī šis konkurss ir interesants plašam klientu lokam, un aizvadītajos gados Eirovīzija kļuvusi daudz populārāka, tomēr, piemēram, Čempionu Līgas futbolā finālā apgrozījums būs vismaz 5 - 10 reizes lielāks.

Kā ziņots, "PeR" devās uz Zviedriju agri no rīta otrdien, 7.maijā. Mūsu pārstāvji šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursā ir pārliecināti, ka viņiem izdosies pielikt punktu Latvijas neveiksmēm Eirovīzijā un ar dziesmu "Here We Go" šogad beidzot tikt lielajā finālā.

Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa fināls šogad notiek Zviedrijas pilsētā Malmē. Pusfināli paredzēti 14. un 16. maijā, bet fināls – 18. maijā. Latvija startēs otrajā pusfinālā 16. maijā. Latvijas pārstāvji, grupa „PeR” uzstāsies otrajā pusfinālā ar pirmo kārtas numuru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti