Tviterapskats: Zvaigžņu lietus nedēļā krīt rekords, lūst krēsls, mulst premjers...

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 10 mēnešiem.

Vasara ar jauku laiku mūs vairs nelutina, un tas nozīmē, ka daudz, daudz aktīvāki ir arī sociālo tīklu lietotāji, un netrūkst arī tematu, par ko izteikt savas domas un vērtējumus – sākot jau ar sportistu sniegumu olimpiskajās spēles un darvas karotēm no sporta funkcionāru puses, ministri lauž krēslus un premjers arī – viņš tur līdzi, ar histēriskiem paziņojumiem cenšoties aizpildīt Valsts ieņēmumu dienesta vadības tukšo krēslu.

Rio šobrīd ir ziema. Tas ir viss, kas jums jāzina par Rio vasaras olimpiskajām spēlēm, joko tviterlietotājs ar atbilstošu vārdu – Preteklis @preteklis. Lai gan savā ziņā viņam ir taisnība, daudz patīkamu emociju mums šonedēļ sagādāja sportisti – pirmkārt jau 18 gadus jaunā svarcēlāja Rebeka Koha, par kuru brīnāmies un kuru steidz apsveikt viens politiķis pēc otra – tāda viņiem daba, lai cik arī tas jocīgi neizskatītos. Protams, par sevi liek runāt arī pludmales volejbolisti, bet lielāko cepienu sociālajos tīklos rada Latvijas peldētājas Aļona Ribakovas sniegums, Riodežaneiro olimpisko spēļu priekšsacīkstēs 200 metros brasā labojot Latvijas rekordu. Ne tik daudz par rezultātu tiek runāts, cik par to, kā tiek novērtēts sportistes starts: izrādās, par rekorda labošanu pienākas prēmija – veseli 25 eiro sportistei un 15 eiro trenerim.

Izbrīnīta ir Vita Radzina @VRadzina:

 

Tur tak pat jaunam peldkostīmam nesanāk, rēķina Inguna @Incis17. Bett varēs apēst kūku un piedzert kafiju – ātri sarēķina Gunta Brikamane @BrikmaneGunta. Vēlāk uzzinām, ka arī sportistes treneris nav ticis līdzi uz spēlēm, tā vietā ar trenera akreditāciju Rio, bargo un ziemīgo klimatu bauda federācijas prezidents. Manuprāt, tas ir pazemojoši, saka ar sporta izglītību saistītais Valters Āboliņš @walchu un viņu papildina Edgars Bernānas @EdgarsBernans: mazas prēmijas nesasniedz mērķi un nemotivē, drīzāk liek justies nenovērtētiem. Ja nevar atļauties, labāk nepazemoties.

 

Normunda Namnieka ieskatā, vērojot nebeidzamo KNAB sāgu - bezgalības turpmāk varētu mērīt Streļčenokos un Strīķēs, bet jaunā cinisma mēraukla varētu būt jau pieminētais peldēšanas federācijas prezidents Pone. Pilsētā viņu saucot par Pončiku, zina pastāstīt Jurģis Liepnieks, piebilstot, ka tas, ka viņš pat nejūtas vainīgs par to, ka uz Rio braucis trenera vietā – ir jauns deģenerācijas līmenis. Lai gan viņš Rio normatīvus neizpildīja – cinismā viņš noteikti ir viens no labākajiem pasaulē, novērtē tviterlietotāji. Ja vēl viņš izdomās kaut kādā veidā Ribakovas rekordu nereģistrēt un tā ietaupīt tos 25 eiro – tad, domājams, cinisma zelts būs godam nopelnīts.

Brīdī, kad sporta funkcionāri sāk aizēnot viņu disciplīnās politiķus, tie acīmredzami sāk uzvesties dīvaini – pirmkārt jau labklājības ministrs Jānis Reirs, kuram Ministru kabineta sēdes laikā salūst krēsls. Beidzot, kad tas notiek fiziski un reāli, daudz labāk tviterlietotāji spēj iztēloties ministru cīņas par krēsliem. Tā kā tie ir tik vērtīgi un cīņās par tiem krīt arī valdības, Artūrs Snips @ArtursSnips domā, ka par šāda – vērtīga un iekārojama - krēsla salaušanu ir jāpiemēro visai augsts sods.

Premjers, protams, tajā visā nespēja vienaldzīgi noraudzīties, jūtot, ka vara slīd no rokām ārā, it īpaši jaunās Valsts ieņēmumu dienesta vadības iecelšanas procesā, nolemj rīkoties un kļūt par apsmieklu pats – viņš sasauc preses konferenci, kurā paziņo, ka uz Latvijas robežas aizturēta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata pretendentes Ingas Koļegovas brāļa automašīna: visticamāk, vainīgi spēki, shēmas un struktūras, kas saistītas ar "Vienotību", jo tie negrib par Koļegovu balsot. Vēlāk izrādās, ka nekas nekur nav aizturēts un premjers savos izteikumos bijis pārāk pārsteidzīgs.

Cirks par rubli smej Arturs Pērkons @pArt07 - aiztur kāda uzņēmēja auto, tas zvana māsai, māsa - partijas biedram premjeram, tas rīko preseni, lai žēlotos :)

Bet kopumā esam guvuši diezgan labu mācību un skaidrību par norisēm valstī, ja nu kādam bija ilūzijas – ir jāsaprot: kad uzņēmējam aiztur kravu uz robežas, tas ir normāli, kad aiztur ierēdņa brālim - spiediens uz ģimeni. #mafija - tā vērtē Ruslans Antropovs ‏@rusantro.

Artūrs Zvejsalnieks ‏@AZvejsalnieks savukārt jautā: 

 

Pēc šāda Ups! un Vai! daudzi ar interesi gaida, kā tad premjers izkulsies no nepatīkamās situācijas. Hronoloģiski ejot un prognozējot, Jānis Taurēns zīmē šādu scenāriju - ‏@jtaurens 1. Aizturēts brālis 2. Aizturēta mašīna 3. Ne1 nav aizturēts 4. Pretendentei nav brāļa. 5. Nav bijis pretendentes.

Iespējams, vienīgais veids, kā varēsim uzzināt detalizētāku skaidrojumu, būs intervijā ar (psihoterapeitu Viesturu Rudzīti) @VRudzitis, kurš aprādīs, ka VID vadīšana sievišķā ķermenī īstenībā ir būt par brāli sev pašam. Tāda, lūk, sarežģīta, bet domā dziļa ir Mārča Bendika ‏@mbendiks izteiktā frāze tviterī.

 

Var protams izlikties, ka nekas nav bijis, kā, šķiet, premjers arī dara, bet var paklausīt arī Jāņis Palkavnieka ‏@Palkavnieks ieteikumam:

Ņemot vērā, cik aizspriedumaini esam, Inese Voika ‏@inesevoika pārliecināta, ka tas nostrādātu:

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti