Tviterapskats: Frontes līnija uz ceļa, atbildīgie politiķi un Zaķa bēgšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Neierasti klusa ir pilnmēness nedēļa tviterī. Iespējams, vēl no pulksteņlaiku grozīšanas nav atguvušies sociālo tīklu lietotāji, bet, protams, gana daudz aktualitāšu, ko apspriest arī šonedēļ: gan traģiskā avārija uz Vidzemes šosejas, gan no “Vienotības” bēgošais Zaķis.

Lai arī politiķi, iespējams, vēlētos, lai runā par viņu varoņdarbiem, šonedēļ nākas runāt par smago avāriju uz Vidzemes šosejas. Tā ar jaunu sparu ievilka frontes līnija starp velo un auto braucējiem, kas parasti raksturīgi pavasara mēnešiem. Bet arī rudens ir piemērots kara cirvja asināšanai.

Satiksmes drošības raidījums „Zebra” savā “Facebook” kontā šo avāriju nodēvē par tādu, par kuru neviens nebrīnās, jo velobraucēji tur brauc jau gadiem, jo agri vai vēlu tam esot bijis jānotiek. Un ne viens vien autobraucējs tam piekrītoši spiež pogu “patīk”. Bet velodraugi, kuru arī nav mazums, galvenokārt redz šo kā nekulturālās braukšanas kultūras sekas.

“Latvijas Valsts ceļi” plāno rosināt stingrākas prasības velosipēdistu grupu braucieniem pa valsts galvenajiem autoceļiem, kas, protams, nav nekas nosodāms. Tviterī gan vairums saka – drošības palielināšanai jākontrolē agresīvie autovadītāji, nevis jāierobežo riteņbraucēji.

„Šoseja nav īstā vieta, kur bērniem trenēties riteņbraukšanā,” kāda drošības eksperta viedokli citē Pēteris Neimanis (@Neimanis), piebilstot:

Arī velotirgotājs un braucējs Artis Kalveits (@Art_is) ir neizpratnē par vadošo diskursu:

Iepazinies ar jaunajiem priekšlikumiem, kā padarīt redzamākus velobraucējus, Ansis Dobelis ‏(@AnsisDobelis) sāk rēķināt:

Ne mazums uzmanības šonedēļ piesaistīja arī kāda “Facebook” lietotāja – Rinalda Sīļa - rakstītais, kurš sūdzas, ka saņēmis sodu par ātruma pārsniegšanu – 40 eiro. Tā kā viņš vedis bērnu uz slimnīcu un līdzi bijis arī ārsta norīkojums, policisti neesot ievērojuši garu, bet tikai burtu, tādēļ pelnījuši tapt izsmieti internetā.

Šāds traktējums visai daudziem, arī Tomam Lūsim (@_affair) liek ironizēt – acīmredzot, uz Latvijas auto ceļiem ne vienam vien ir līdzi speciāls ārsta norīkojums noteikumu pārkāpšanai.

Par sodiem runājot, Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija šonedēļ apstiprināja galaziņojumu, minot arī atbildīgos politiķus. Paši galaziņojuma pieņēmēji tviterī aicina minētos pazust no zemes virsmas un saka – ir sperts pirmais solis izpratnes par atbildību stiprināšanā. Tomēr tviterlietotāju vērtējums ir visai skarbs – galaziņojums ir bezjēdzīgs.

Arhitekts Ivars Brediks (@ivarsbrediks) uzskata:

Bet tviterlietotājs Toms Zvejnieks (@tominsh2) pārlasot uzvārdus spriež:

Par politiķiem runājot, šonedēļ tie paveica vēl vienu varenu darbu, kuru pamanīja – samazināja bēgļu pabalstus. “Tviterapskatam” iepriekš pārmests, ka par bēgļu tēmu tiekot citēti vienpusīgi viedokļi, bet tie, kas ir pret un aicina premjerei ar bēgļiem gulēt vienā gultā, tiekot ignorēti. Neesot objektīvi. Nu tad šoreiz arī kāds pozitīvs viedoklis:

Voldemārs Burģis (@voldemars) tviterī raksta: “Lai slavēts Kungs!! Latvija ir glābta - bēgļu pabalsts samazināts no 256 uz 139 EUR! MĒS VIŅIEM PA-RĀ-DĪ-JĀM!”

Līdzīgi priecājas arī Nacionālās apvienības rindās bieži piesauktais Didzis Melbiksis (@didzis_m):

Citus apsveicējus īpaši nemana. Iespējams, pārmetot par pabalstu lielumu bēgļiem, ļaudis bija cerējuši tā kā uz kaut ko citu. Tā Baiba Silerova ‏(@flaxroom) pamāca:

Bet ko nu vairs. Evija Unāma (@EvijaUnama) raugās tālredzīgāk:

Uz potenciālo noziedzības pieaugumu norāda ne viens vien, bet te pamatots ir Arta Spertāla (@artis_spertals) jautājums:

Lai gan Ieva ‏(@IevaSniedze) grib redzēt, kā Nacionālā apvienība sitīs pie krūtīm priekšvēlēšanu cīņā:

Ne mazāk sarežģīti būs „ne-populistiem”, smīn Andrejs Faibuševičs ‏(@Artillerry):

Un nu esam nonākuši līdz Zaķim, deputātam Dzintaram Zaķim. Vienam pēc otra sekojot tiesas spriedumiem, kuri apliecina – par labu Zaķim pirktas balsis 12.Saeimas vēlēšanās, Zaķis paziņojis, ka izstājas no partijas @Vienotiba, bet paliek Saeimā, „lai sekmīgāk un bez intrigām varētu kalpot saviem vēlētājiem Latgalē”. Par šo teikuma daļu lielākā jautrība tviterī.

Sakiet, ko gribat, tiesiskajā valstī Zaķis turpinās kalpot saviem vēlētājiem – ironizē Tālis Linkaits (@Talis_L):

Bet tviterapskata noslēgumā joks, kurš šonedēļ sociālajos tīklos dikti iecienīts, un pastāv arī strīdi par to, kurš ir joka īstais un vienīgais autors. Bet, kā jau labiem jokiem, tie folklorizējas un ļoti daudziem patīk paspīdēt savu sociālo tīklu sekotāju priekšā ar kādu asprātību. Nedēļas topā ir piezvanīt Rīgas domei, satiksmes departamentam, valsts autoceļu uzturētājam un pabrīdināt par to, ka tuvojas ziema. Un lai tikai pamēģina pēc tam atkal ziņās gvelzt, ka sniegs uzkritis negaidīti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti