Kultūrdeva

Skaņu medniekam pa pēdām

Kultūrdeva

Intervija ar Alvi Hermani. Turpinājums

"Kultūrdeva" sociālo mediju apskats ar Aleksi Vilciņu

Barišņikovam pa pēdām. Interneta apskats #10

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

"Kultūrdevas" desmitajā interneta apskatā piefiksēti apspriestākie notikumi kultūrā. Tie ir "Lielais Kristaps" un "Staro Rīga". Par klusumu internetā sūdzēties nevar. Rīgā novērots arī Mihails Barišņikovs.

ĪSUMĀ:

"Lielais Kristaps"

12. novembra vakarā kinoteātrī "Splendid Palace" tika sadalītas Lielā Kristapa balvas! Internets, protams, pilns ar apsveikumiem. Režisore Adriana Roze, piemēram, ļoti priecājas par filmas "Blakus" uzvaru labākā scenārija kategorijā, arī citi sociālo tīklu lietotāji atzīst, ka šo balvu Alise Zariņa un Marta Elīna Martinsone noteikti ir pelnījušas.

Arī aktieris Jēkabs Reinis, kurš saņēma "Lielo Kristapu" kā gada aktieris, izpelnījies daudzas uzslavas - "Kopš Gunāra Cilinska laikiem atkal ir latviešu aktieris, ko kamera vienkārši mīl," - tā izteikusies žurnāliste Anna Peipiņa.

Citi lielās, ka Jēkabu Reini zinājuši jau kopš "Ugunsgrēka" laikiem, savukārt Karīna Karzubova spriež, ka "tas ir tikai laika jautājums, kad Jēkabs Reinis kļūs par latviešu Džordžu Klūniju".

Daudzi komentāri atrodami par izskanējušajām runām, arī par pašu ceremoniju.

Alise, piemēram, uzskata, ka "Lielajā Kristapā" ir par daudz balvu. "Visiem taču nevajag dot!"

"Lielā Kristapa" sakarā gan jāpiemin arī kāds satraucošs notikums - pēc ceremonijas pazudusi uzvarētājfilmas "Oļegs" operatoram piešķirtā statuete. Kamēr tā tiek meklēta, balvas piedzīvojumiem var sekot līdzi īpašā "Instagram" kontā, kur tā manāma apmeklējot "Gaismas pili", meklējot naudu Valsts kultūrkapitāla fondā un pat ieturot maltīti kādā Rīgas restorānā.

"Staro Rīga"

Līdz pat valsts svētku vakaram Rīgā notika 12. gaismas festivāls "Staro Rīga", kura tēma šogad bija gaismas mākslas četras dimensijas - laiks, telpa, cilvēks un gaisma. Un baloni...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Лучшее время для знакомства с Ригой, между сказочным золотом парков и уютом рождественской ярмарки – фестиваль све... Так, стоп-стоп-стоп. Нифига это не лучшее время! Рига превращается в гигантский муравейник. Ну да, все вот эти классные светящиеся штуки, на которые ты можешь полюбоваться из-за спин гуляющих. Все фотки из топа хештега #staroriga – не знаю, когда они сделаны. Толпы такие, что фоткать некогда, хочется только найти выход из этого бесконечного перехода метро. Это не Рига. Рига – это неторопливые прогулки вдоль канала, минимум суеты, спокойный свет фонарей, звук шуршащей на ветру листвы. Все это проекционное и акустическое безумие не к лицу старушке. А вы что думаете? Riga edition 2.0 или старая добрая Рига? #staroriga2019 #18novembris #прибалтика #рига

A post shared by Снимаю. Порчу. Снова Снимаю (@catherine__river) on Nov 18, 2019 at 2:36am PST

Par spīdīgajiem baloniem, kas tirgoti uz katra stūra, izteikušies daudzi sociālo tīklu lietotāji - kā raksta Krista Umbraško, tie šogad uz pārējo objektu fona spīdējuši visspožāk.

Kopējā noskaņa internetā par šī gada festivālu nav tik starojoša, Mārtiņš Pričins, piemēram, raksta, ka daudziem priekšnesumiem bijusi nesvinīga gaisotne, taču interesanti esot bijis vērot cilvēku reakcijas uz atdzīvinātajiem Miķeļa Fišera ķirzakcilvēkiem, kas dzīvojās uz Mākslas muzeja sienas.

Agnese, savukārt salīdzina sevi ar izlutinātu bērnu, kuram gaismiņas un lampiņas vairs neinteresē, manāmi arī viedokļi, ka šis gaismas festivāls ir sevi izsmēlis.

Pozitīvus iespaidus par šī gada "Staro Rīga" var lasīt vismaz no pilsētas viesiem, kāds tvīto, ka bijis patīkami pārsteigts. Tviterī izteicies arī Kaspars Balamovskis, viņš raksta, ka ar visiem baloniem un cilvēku pūļiem - ir forši, ka cilvēki iziet ārā!

Pa pēdām Mihailam Barišņikovam

Noslēgumā - Latvijas sociālo tīklu lietotāji devušies pa pēdām aktierim Mihailam Barišņikovam!

Par mākslinieka gaitām tika rakstīts jau oktobrī, Rīgas Starptautiskā kinofestivāla laikā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kā tvīto grupas "Franco Franco" soliste Elizabete Vētra, Barišņikovs joprojām ir satiekams galvaspilsētā un laipni atver kafejnīcas durvis.

Kā raksta Mārtiņš Drēģeris, pasaule ir tiešām maza! Aizejiet tikai paskatīties uz mākslinieku arī uz skatuves, ne tikai uz Valdemāra ielas.

Dalieties arī ar savām kultūras pārdomām sociālajos tīklos!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti