PAREIZAIS VIEDOKLIS par TV torni un mārrutkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Bieži dzird sakām, ka Eiropas nauda domāta nevis zivs, bet gan makšķeres pirkšanai. Šajā gadījumā gan šķiet – ne vienam un ne otram. Drīzāk grabulīša iegādei.

Fakts: VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) cer nākamajā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā piesaistīt septiņus miljonus latu, lai rekonstruētu Zaķusalas radio un televīzijas torni, atsaucoties uz LVRTC valdes priekšsēdētāju Jāni Boktu, ziņo "Dienas Bizness".

Šoreiz PAREIZĀ VIEDOKĻA konsultants gandrīz sastrīdējās ar redaktrisi. Faktam jābūt īsam un kodolīgām. Solis pa labi, solis pa kreisi, pats zini, kas būs…Ak, zinu jau zinu…bet te vēl tik daudz kas faktojams – par tiem 7 miljoniem torni uzpucēšot, nospodrināšot un laidīšot iekšā tūristus. Igauņi jau sen tā darot. Varētu salaist pie 200 tūkstošiem cilvēku gadā. Katrs varētu atstāt tornī līdz 7 eiro. Varbūt varētu, bet varbūt ne. Skaidrs, ka bizness nesanākšot. Bet smuki.

Smukuma dēļ var arī pieciest kādu radio čerkstēšanu vai bildes miglošanu TV.

Visnotaļ interesantajam projektam jābūt pietiekami drošam. „Var atstāt, bet var arī neatstāt” nav droši. Tādēļ PAREIZAIS VIEDOKLIS ieteic vairākas biznesa idejas, kuras realizējot gan 200 tūkstoši gadā, gan 7 eiro no balss būs noteikti. Gribētāju būs milzums. Jāuzmanās, ka neapgāž.

Tagad mudināšot tornī rīkot kāzas. Diezgan primitīva ideja. Kas tad ir kāzas?! Tās var būt, bet var arī nebūt. Toties pilnībā ir aizmirstas bēres. Bēres ir garantētāks projekts. Ceremonijas vadīt jāpierunā Valdis Zatlers un Solvita Āboltiņa. Zinot minēto personu preferences, PAREIZAIS VIEDOKLIS vērtē, ka tas ir izdarāms.

Protams, ka personību piesaiste ir būtiska arī citos virzienos. Kur nu puse, tie ir 80% panākumu!

Nākamais projekts – ģimenisko vērtību zīmē – rimtas pusdienas virs Rīgas ar Nilu, sievu un Ivetu.

Ar 7 eiro te cauri nevajag laist. Iepriekšēja pierakstīšanās un 100 eiro. Jāpiemeklē arī kādi pieklājīgāki sērdieņi fonam. Un filmēt. Filmēt!

Ekskursijas ir ikdienišķa parādība. Arī Rīgas ainavu neko daudz neizmainīs. Atkal – aizrauj tieši ekskursiju stāstītāji kā personības. Latviešu valodā ciemiņus varētu uzrunāt Marats Kasems, krievu publikai interesantākais, viedokļaprāt, būtu Aleksandrs Kiršteins. Angļu tekstiem piederētos Atis Slakteris. Kaut gan – ko tur meņģēties. Lai iet tikai latviešu valodā...

Vairākkārt dzirdēts, ka galvaspilsētas iedzīvotājiem lielas galvassāpes sagādā Rīgas maratons. Puspilsēta gandrīz dienu nobloķēta dažu savādnieku dēļ! Arī šis ir labojams, pie tam tā, kā nez vai kur pasaulē ir izgudrots. Tas varētu saukties „Mizo pretī saulei”- proti – līdz torņa spicei un, ja vēlas, atpakaļ. Lai skrējiena laikā ļaudis varētu tīksmināties par Rīgas ainavu, trepes jāierīko torņa ārpusē un vītņveida. Lai pilna panorāma. Par 200 eiro var iegādāties skrējiena VIP karti, uzbraukt ar liftu un piebiedroties 20 metrus pirms finiša, kad pirmie elsēji jau redzami.

PAREIZAIS VIEDOKLIS ieteic torņa augšpusē izveidot platformu čurāšanai. Svarīgs profilaktisks pasākums atslodzei. Ir dzirdēts pieņēmums par ēšanu no rokas pirms un …uz galvas pēc. Tagad tieši ir – pēc. Te būtu lieliska iespēja liekās enerģijas un sērīgo emociju ekoloģiski adekvātai novadīšanai.

Vēlāk psihoterapeiti varētu izrakstīt speciālu „torņa kursu”.

Ņemot vērā to, ka ne visi vēl pilnībā apzinās eiro valūtas nozīmi, uz torņa arī jānovieto ziepju burbuļu pūšanas ģenerators. Ziepes jāizvēlas cieti pēc Eiropas direktīvas un tādas, lai burbuļi būtu stingri, apaļas formas un pietiekami lieli. Ar speciālu magnētu vai kā citādi jānodrošina burbuļu uzturēšanās tiešas redzamības zonā, lai netraucētu lidmašīnu satiksmi Rīgas lidostā.

Pietiekami nav akcentēts, ka bez lielā Rīgas torņa daudzviet Latvijā ir mazāki, bet arī gana iespaidīgi torņi. Ieteicams daļu inovāciju ieviest arī tajos. Burbuļu pūšana un čurāšana būtu pieprasīta. Nevajag jau domāt, ka tikai Rīgā…Cilvēki nejutīsies aizmirsti.

Bet pats svarīgākais – Zaķusalas tornī jānodrošina iespējas audzēt mārrutkus.

Pirmkārt tuvāk saulei.

Otrkārt tādēļ, ka PAREIZAIS VIEDOKLIS nevar saprast, kādu mārrutku dēļ jāinvestē nauda visādos tingeltangeļos, nevis pamatbiznesā. Vēl jo vairāk, ka tie tangeļi nebūšot komerciāli.

Ar cieņu

Bundžu Jānis, ļoti neatkarīgs konsultants

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pareizais viedoklis

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti