Labrīt

BARIKĀŽU LAIKS: Kāpēc jaunajai paaudzei būtu jāuzklausa barikāžu stāsti?

Labrīt

Beļģijas tērauda ražotājam jāatmaksā saņemtais valsts atbalsts

«Pilnīgs sviests»: Iesildīšanās sviests un Reģionālās apvienības retorika

«Pilnīgs sviests»: Lielākie sviesta meistari valdības veidošanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Piedalīsies, bet nepiedalīsies. Kas gan var būt vēl pateicīgāks sviesta avots Latvijā kā valdības veidošana? Tādu mantu nekādi nevar laist pazušanā. Pat līdzi nesekojot, kādi krikumi līdz klausītājam, lasītājam vai skatītājam nonāk. Tomēr latviešu tauta pelnījusi kaut ko vairāk kā krikumus, tādēļ atkal palaižam "Pilnīgā sviesta" seriālu, lai savilktu kopā un saglabātu nākamām paaudzēm tos iespaidīgākos un efektīgākos valdības būvēšanas sviesta paraugus.

Kā jau vienmēr iesākot, neliela iesildīšanās. Proti, lielākie sviesta meistari šoreiz ir meklējami mūsu draudzīgās koalīcijas plašumos. Tomēr nedrīkstētu atstāt malā arī tos, kas mazāk tiek pie vārda. Vēl jo vairāk, ka arī šeit var atrast lieliskus konsekvences, loģikas un, kā paši saka, – strādāšanas Latvijas interesēs sviesta piemērus.

Lūk, Latvijas Reģionu apvienību arī, protams, satrauc valsts un tautas likteņi šajā sarežģītajā laikā. Tādēļ, redzot, ka lietas neiet kā vajadzētu, 10. janvārī Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars teic, ka apvienība arī ir gatava strādāt valsts interesēs, iesaistoties valdībā. Visi uzelpo. Paiet dažas dienas. 14. janvāris. Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš noziņo, ka viņi un arī "No sirds Latvijai" par jaunveidojamo valdību nebalsos. Pareizi vien ir, kurš šito sviestu var izturēt. Visi uzelpo. Pienāk 19. janvāris. To, ka politika nav nekāda bērnu spēle un tur dažubrīd nepieciešami vienkāršajam mirstīgajam pilnīgi neizprotami manevri, norāda jaunais Liepiņa kunga vēstījums, kurš ar savu unikalitāti sviesta burtiem tiks ierakstīts Latvijas politikas procesa vēsturē – Reģionu apvienība valdību gan neatbalstīs, bet sarunās par tās veidošanu gatava piedalīties. Viņi no sarunām, tāpat kā no nepiedalīšanās, nekad neesot vairījušies. Neviens vairs neelpo.

Vai kāds var paskaidrot, kas tas tāds ir  – valdības veidošanā piedalīsies, bet izveidoto neatbalstīs? Vai tas ir viltīgs manevrs, lai apmulsinātu iespējamos ārzemju spiegus? Varbūt tas ir ārkārtīgi efektīgs neatkarīgu ekspertu piedāvājums tai ministriju dalīšanā. Ja paši nav daļā, tad tak var rīkoties tiešām – tikai un vienīgi valsts interesēs. Tāpat valsts interesēs, piedaloties sarunās par valdību, kuru vēlāk paši neatbalstīs, var palīdzēt uzkonstruēt visšausmīgāko parodiju, par kuru vēlāk paši nebalsos, bet aicinās vērot, kuri balsos. Un izdarīt secinājumus. Tomēr visām versijām ir maza, pavisam mazītiņa atruna. Lai piedalītos tajās sarunās, vajag divus. Vienu, kas gribētu, un otru, kas aicinātu. Ir bažas, vai tas otrais elements darbosies.

Bet nevajag skumt. Reģionāļu vēstījumu četru dienu cikls atkal drīz paies un 23. janvārī gaidīsim jaunu, nopietniem vaibstiem izteiktu paziņojumu. Par tā atbilstību "Pilnīgā sviesta" standartiem var nešaubīties.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti