Pāvels Širovs: Brīvprātīgie un tvarstīšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Izņēmu no pastkastītes kārtējo laikraksta "Na Zapade Moskvi" ("На Западе Москвы" ("Maskavas rietumos")) numuru. Laikraksts ir bezmaksas, to izdod Maskavas Rietumu administratīvā apriņķa prefektūra. Pirmajā lappusē virsraksts "Pulkvedis brauc uz Donbasu". Zem virsraksta liels portrets, tajā redzams smaidošs vīrietis maskēšanās tērpā. Atbilstoši paskaidrojumam tas ir kāds Oļegs Kuļikovs, atvaļināts pulkvedis, "izgājis cauri Černobiļai un Osetijai, un šodien nevar palikt malā, kad notiek konflikts". Intervijā atvaļinātais pulkvedis pavēsta, ka pēc mobilizācijas izsludināšanas nolēmis atgriezties karadienestā. "Pienācis arī mūsu laiks aizstāvēt dzimteni."

Laikraksts “Na Zapade Moskvi”
Laikraksts “Na Zapade Moskvi”

Līdzās intervijai ar brīvprātīgo pulkvedi sajūsmināta reportāža no viena no Rietumu apriņķa kara komisariātiem, to tagad ir pavisam četri. Nedaudz vairāk kā pirms nedēļas bez diviem pamata komisariātiem papildus atvēra vēl divus. Nākamajā lappusē – Maskavas mēra Sergeja Sobjaņina runas fragments. Mērs sola sniegt palīdzību mobilizēto ģimenēm. Kā materiālo, tā "psiholoģisko". Vairākums kaimiņu manā mājā šo avīzi nelasa. Daudz eksemplāru mētājas atkritumos kopā ar reklāmas lapiņām. Tāpēc stāstu par atvaļināto pulkvedi uzzinās nebūt ne visi, vismaz mūsu mājā, un man ir aizdomas, ka arī citās Rietumu apriņķa mājās. Starp citu, ir jau daudz stāstu, par kuriem avīzēs neraksta.    
Kādas paziņas stāsts: pagājušajā nedēļā aizbraukusi uz tirdzniecības centru netālu no savām mājām. Vajadzējis salabot ziemas jakas rāvējslēdzēju. Neizdevās. Metāla izstrādājumu remontdarbnīca izrādījās slēgta. Kaimiņu veikala pārdevēja paskaidrojusi: "Zēnus mobilizēja."

Starp citu, "zēniem" jau pāri četrdesmit – mana paziņa jau daudzus gadus izmanto šīs darbnīcas pakalpojumus un viņus labi zina.

Ar novērojumiem dalās sociālo tīklu lietotāji. "Aizeju uz bankas nodaļu Kijivas ielā. Tā ir slēgta no 1. oktobra. Eju uz nodaļu Smoļenskas ielā. Pie lodziņiem sēž tikai meitenes. Jautāju: "Te taču bija vieni vienīgi puiši, visi aizbēguši?" Meitene (pieklusinot balsi): "Viens aizbēga, pārējos paņēma." Citā nozarē ir līdzīgi: "Aizgāju uz sakaru salonu, vajadzēja kaut ko pārregulēt telefonā. Un kas tur noticis? Visi brašie jaunie zēni pazuduši, bet viņu vietā sēž meitenes, kuras telefonā neko izdarīt neprot:  

"Mēs tipa esam pārdevējas. Bet puišus vai nu paņēma, vai arī tie, kuri bija gudrāki, paspēja aizbēgt.""

Vietne "Eho" – varas iestāžu slēgtās radiostacijas "Eho Moskvi" žurnālistu projekts – publicē ziņu izlasi no "Telegram" kanāliem. "Policisti biroju centrā bijušās rūpnīcas "Pravda" teritorijā staigā pa stāviem un ved projām iesaukuma vecuma vīriešus. No rīta bija viena automašīna aizturēto pārvadāšanai, to piebāza pilnu, atbrauca otra," informē izdevuma "The Village" kanāls. "Kara komisariātu darbinieki rīko reidus galvaspilsētas būvnieku birojos, lai izsniegtu pavēstes mobilizācijai pakļautajiem darbiniekiem," tas ir no būvniecībai un nekustamajiem īpašumiem veltītā kanāla "Moskvastroj ņedvižimostj".

Tikmēr, kā ziņo laikraksts "Kommersant", Krievijas Satiksmes ministrija vērsusies Aizsardzības ministrijā ar lūgumu atbrīvot no iesaukšanas civilās aviācijas darbiniekus.

Lidsabiedrības ir satrauktas. Pavēstes saņem ne tikai tehnisko struktūrvienību darbinieki, bet arī piloti.

Fiksēti gadījumi, kad robežsargi nav laiduši ārā no valsts starptautisko reisu apkalpju locekļus, lai gan dažas aviokompānijas, kā norāda izdevums, vairs neizmanto par 35 gadiem jaunākus pilotus un stjuartus. Atbildi no Aizsardzības ministrijas Satiksmes ministrija vēl nav saņēmusi, informē laikraksts.

Raksts krievu valodā – Rus.lsm.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti