«Ātrās palīdzības» Ukrainai dienasgrāmata. Trešā diena. Bēgļu atgriešanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Uz robežas jūtams kontrasts. Pat ne tikai jūtams. Tas ir redzams. Polijas puse ir spilgti apgaismota jau vairākus kilometrus pirms kontrolpunkta. Ukrainas pusē gaisma deg tikai dokumentu pārbaudes zonā. Tālāk ir tumsa. Valsts enerģētikā ir lielas problēmas. Taču vieglo auto rinda ir pirms iebraukšanas Ukrainā. Tā ir galvenā pārmaiņa salīdzinājumā ar kara pirmajiem mēnešiem. To teica arī Polijas robežsargi – ukraiņi atgriežas.

Līdzās mums savu rindu gaida melns sedans. Tajā ir divas jaunas sievietes. Vienai uz rokām ir bērns. Izskatās – kara vienaudzis. Jaunā sieviete pārsēžas aizmugurējā sēdeklī, lai mazuli pabarotu. Mums priekšā sarkanā fordā brauc gados vecāks pāris.

Auto numuri liecina – no Hersonas. Tā tika atbrīvota dienu pirms mūsu aizbraukšanas – 11. novembrī. Latvijas uzvaras dienā bija uzvaras diena arī Ukrainā.

Tā vēl nav galvenā uzvaras diena. Bet par to, ka tā pienāks, ne laulātais pāris fordā no Hersonas, ne jaunā māte ar mazuli uz rokām nešaubās. Tāpēc arī atgriežas. Pagaidām tumsā.  

Niku Kijivā gaida māsa, kas drīz dosies uz fronti kā paramediķe – pieteikusies brīvprātīgi. Nika, lai arī uz laiku, bet arī atgriežas, Nikai jāpaspēj māsu apskaut. Viņa brauc no ASV Ohaio štata atsūtītajā "ātrās palīdzības" automašīnā. Un mēs līdzās – mūsu "ātrajā". Tā ir 109. Aiz mums 110. Tik daudz automobiļu atsūtījis uz dzimteni fonds "Brīvības buras". Pirmās automašīnas ieradās jau martā. Kad tumsa Ukrainā tikai iestājās.

Par turpmāko ziņošu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti