«Ātrās palīdzības» Ukrainai dienasgrāmata. Piektā diena. Trauksme

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Trauksme vienmēr ir ar tevi. Lietotne "Трiвога" Ukrainā ir katrā tālrunī. Visnegaidītākajā brīdī no tavas kabatas sāk skanēt sirēna un mierīga vīrieša balss paziņo par gaisa trauksmi.

Otrdien lietotne iedarbojās pēcpusdienā. Mēs bijām Borodjankā. Filmējām to, kas pēc aviouzlidojumiem palicis no vesela daudzdzīvokļu māju kvartāla. Palicis nav daudz. Operators Ņikita sarāvās. Es sarāvos. Galvā doma – otrreiz tajā pašā vietā nez vai…

Vietējie iedzīvotāji nereaģē. Iet savās darīšanās. Laukumiņā iepretī iznīcinātajai deviņstāvu mājai priecājas meitenes – lai arī ir karš, bērnību neviens nav atcēlis.

Izrādās, tajā dienā Ukrainai tika dots vislielākais raķešu trieciens visa kara laikā. Tagad postījumi ir Ļvivā, Žitomirā, Harkivā un citās pilsētās. Kijivā trāpīja trīs raķetes – divām daudzstāvu mājām Pečerskas rajonā un vienai jaunceltnei Oboloņas rajonā. Gāja bojā vecāka gadagājuma sieviete, ir cietušie. Mēs no tā neko nedzirdējām un neredzējām – atradāmies apmēram trīsdesmit kilometru attālumā no epicentra. Taču jau pēc pusstundas cita pēc citas pienāk vēstis: "Kā jums tur iet? Kijivā gaisa trauksme!" Bet mēs atbildam – nekā, vienkārši strādājam.

Kijivā ir "korķi". Elektroapgādes pārtraukumu dēļ nedarbojas daži luksofori. Nokavējam intervijas sākumu par pusstundu. Tieši sarunas laikā atkal ieskanas "Трiвога". Ziņo, ka pamata satraukumam vairs nav – gaisa trauksme atcelta. Uzreiz kļūst mierīgāk.

Mūsu viesnīcā šodien nav elektrības – tās ir triecienu enerģētikas objektiem sekas. Tātad iesim gulēt agrāk. Tikai neizdodas – atkal kliedz "Трiвога". "Bet varbūt neņemt vērā?" iešaujas prātā doma. Dzenu to prom. Dodamies lejā uz patvertni. Miera laikā tā bija pazemes autostāvvieta. Tagad šeit salikti krēsli, ir pledi, spilveni, ūdens.

Patvertnē ir kādi piecpadsmit cilvēki. Apmēram viens no katra viesnīcas stāva. Tātad "Трiвога" rada trauksmi lielākoties tajos, kuri Ukrainā ir nesen.

Pēc kādām piecpadsmit minūtēm trauksme tiek atsaukta. Var iet gulēt. Toties elektrība parādījusies.

Izbraucam agrā rītā. Mūs pavada Kijivas žurnālists Andrijs. Kādus trīssimt metrus no viesnīcas viņš saka: "Lūk, skatieties, tā ir Filoloģijas fakultāte, es te mācījos ukraiņu valodu. Redzat – visās ēkās visapkārt logi aizsisti ar finieri? Te pirms mēneša bija trāpījums."

10. oktobra rītā Kijivas centrā nogranda vairāki sprādzieni. Septiņi cilvēki tika nogalināti, 49 – ievainoti. Toreiz uz Ukrainu tika izšautas 84 raķetes, 15. novembrī – 96.

Trauksme vienmēr ir kopā ar tevi.

Par turpmāko ziņošu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti