«Ātrās palīdzības» Ukrainai dienasgrāmata. Ceturtā diena. Ceļi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Protams, tas, kā Polija ir tērējusi Eiropas fondu naudu, ir redzams uzreiz – autobāņi simtiem kilometru garumā līdz pašai robežai ar Ukrainu. Bet Ukrainā tā nav. Ukrainā Eiropas fondu nav bijis. Bet ir karš. Tāpēc tagad ciemos un pilsētiņās gar šoseju līdz Ļvivai nedeg pilsētas apgaismojums. Gandrīz. Izņēmums ir gājēju pārejas.

Virs pārejām deg LED laternas, un pašā Ļvivā tās ir virs katras (!!!) gājēju pārejas. Te kādas Eiropas valsts galvaspilsētas mērs varētu pamācīties no Ļvivas apgabala administrācijas, kā rūpēties par gājēju drošību, ja jātaupa elektroenerģija. Taču otrdien Krievija deva raķešu triecienu arī Ļvivas enerģētikas objektiem.

Saule, migla, lietus, saule – ceļā uz Kijivu laikapstākļi reizēm sliecas uz aukstumu, reizēm – uz siltumu. Pa sānu logu redzami lauki, kas atpūšas pēc grūtas vasaras, dažādu ienākumu līmeņu cilvēkiem piederošas vasaras mājiņas, kas tagad skumst, un aizmiguši meži, kas, kā teikts plakātos šosejas malā, nav izgāztuve (смiтник). Pat kara laikā notiek ceļu remonti. Pareizāk sakot, tie tiek pabeigti. Vai Rīgā pirms aukstuma iestāšanās paspēja atvērt Ģertrūdes ielu?

Uz Kijivas šosejas var uzņemt lielu ātrumu. Taču jāuzmanās. Ar zināmu militāro loģiku uz šosejas izvietoti kontrolpunkti. Un pirms tiem ātrums jāsamazina. Tuvāk galvaspilsētai kontrolpunkti ir pamatīgāki. Un karavīru tajos vairāk. Filmēt un fotografēt militāro infrastruktūru kategoriski aizliegts.

Mēs braucam pa Žitomiras šoseju. Pēkšņi sākas tāds troksnis, it kā tu būtu aizdomājies un uzbraucis uz sadalošās joslas. Taču tā nav sadalošā josla. Tās ir Krievijas tanku kāpurķēžu atstātās pēdas. Martā, ieņēmuši Buču, Irpiņu un Borodjanku, tie bloķēja šoseju. Brīvs palika tikai Odesas virziens. Krievijas karaspēku izdevās sākumā aizturēt, bet pēc tam arī atsviest atpakaļ. Par atgādinājumu tagad kalpo iznīcināto tirdzniecības un loģistikas centru apdegušie karkasi šosejas malā.   

Bet pašā Kijivā ir "korķi". Pēc otrdienas raķešu trieciena visai Ukrainai, kur jau bija izsista no ierindas trešdaļa energosistēmas, ir pārtraukumi elektroapgādē un interneta sakaros. Kijivā pilsētas apgaismojums jau tā bija fragmentārs. Tagad šo fragmentu kļuvis vēl mazāk. Turklāt nedarbojas daudzi luksofori. Pilsēta bez luksoforiem – tas ir kolapss.

Atstājam "ātro" garāžā pie Stepaniča. Viņš ir brīvprātīgais un jau astoņus gadus ved humāno palīdzību uz fronti. No rīta atgriezies no Hersonas. Jauns virziens. Atvērts nesen. Viena no četrām "ātrās palīdzības" mašīnām brauks tieši uz turieni.

Par turpmāko ziņošu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti