Ansis Egle: EXPO rekordi

Jā - nekad nevarēju iedomāties, ka nāksies šādās kategorijās par šo domāt un rakstīt, bet fakti ir. Un tie liecina par dažādiem rekordiem. Piemēram - Latvijas paviljona viesu apmeklējuma rekords ir fiksēts svētdien, 3. septembrī. Kopumā šajā dienā mūsu paviljonu apmeklēja 7855 cilvēki. Tas ir patīkami.

Iepriekš plānoto 100 000 apmeklētāju skaitu esam pārsnieguši, kas norāda uz to, ka EXPO ir interesants. Cita lieta - oficiālā statistika un tās atbilstība realitātei. Par šo jau rakstīju iepriekš, un šajā ziņā nekas nav mainījies. Šajās dienās tiek sagaidīts 3 000 000 apmeklētājs. Vai tas būs - grūti pateikt - jo vakar un šodien apmeklētāju skaits atkal ir samazinājies. Bet saprotot to, ka ir jāpilda uzdevums - nešaubos, ka šis apmeklētājs būs.

Pēdējās pāris nedēļās sava veida rekordus uzstāda arī prezidents Nursultans Nazarbajevs. Spriežot pēc sociālajos tīklos pieejamās informācijas, teju katru dienu parādās kāds jaunums par valsts vadītāja dzīvi. Izrādās, Donalds Tramps ir zvanījis prezidentam. Tāpat prezidents ir ieinteresēts situācijā ar veselības apdrošināšanu un daudziem citiem jautājumiem. Šīs ziņas īpaši pēdējo nedēļu laikā parādās arvien biežāk. 

Gaisa temperatūras rekordi arī krīt. Pagājušajā nedēļā tie bija +35 grādi, līdzīga temperatūra valdīja arī aizvakar. Karsts. Iespējams, tāpēc virs pilsētas ir izveidojusies dūmaka, kas vakar radīja iespaidu par degšanu lielā platībā. Jo specifiskā smarža nebija sajaucama ne ar ko citu. Vai kaut kas tiešām dega - ziņu nav, bet sajūta palika. Plānojas, ka rīt būs lietus - iespējams, dūmaku izkliedēs. Kopumā laiks normalizējas, bet, kā spriež vietējie - šī ir noslēdzošā siltā nedēļa šajā vasarā. Tuvojas ziema. 

Šonedēļ Latvijas paviljonā norisinās informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nedēļa, kuras ietvaros vairāki Latvijas IT uzņēmumi, starp kuriem ir arī "Mobilly", "Squalio", "Lux Technologies", "Meditec", "Rix Technologies", piedalīsies tikšanās reizēs ar potenciālajiem partneriem un ieinteresētajām organizācijām. Latvijas paviljona biznesa centrā rīt tiks atklāta IKT nedēļas konference ar Latvijas vēstnieka Kazahstānā Jurija Pogrebņaka   uzrunu, kā arī vides ministra Kaspara Gerharda stāstu par Latvijas eksportspējīgāko IT nozari. Protams -

mēs visi tikai iegūtu, ja varētu sveikt arī Latvijas "start-up" uzņēmumus Astanā, taču tas acīmredzot ir uzdevums nākamajam periodam - vest savus "start-up" uzņēmumus pasaulē.

Vismaz neoficiāli Latvijas nozīmīgākā start-up konference ir pārstāvēta IKT nedēļas ietvaros mūsu paviljonā.

Ansis Egle

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti