Rīgas «Dinamo» rezultatīvā gada pēdējā mājas spēlē zaudē KHL līderiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Rezultatīvām vairākuma izspēlēm bagātā cīņā Rīgas "Dinamo" trešdien gada pēdējā mājas spēlē ar 4:5 zaudēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) līdervienībai Maskavas CSKA. Septiņi no deviņiem abu komandu vārtiem "Arēnā Rīga" tika gūti skaitliski nevienādos sastāvos.

Divus vārtus mājiniekiem guva par "Dinamo" kapteini kļuvušais Miķelis Rēdlihs, kuru atzina par labāko zaudētāju sastāvā. Rezultatīvi mājiniekiem bija arī Linuss Videls un Čejs Genovejs. "Dinamo" hokejisti trīsreiz ieguva divu vārtu pārsvaru un minimāli vadībā vēl bija trešā perioda sākumā, taču pēc diviem ielaistiem vārtiem laukuma saimnieki pirmoreiz nonāca iedzinējos un izglābties nespēja.

"Dinamo" pirmajā trešdaļā trīsreiz guva vārtus skaitliskā vairākumā, atvēsinot pretiniekus, kuru agresivitāte brīžiem robežojās ar rupju spēli. Miķelis Rēdlihs pirmās divas ripas Staņislava Gaļimova vārtos raidīja, kad CSKA piecas minūtes spēlēja mazākumā pēc Ivana Teļegina noraidījuma līdz spēles beigām par triecienu ar ceļgalu Kasparam Saulietim pa kāju. Abas reizes Miķelis Rēdlihs veikli darbojās vārtu priekšā, izmantojot labas piespēles vēl pirms uz tām paspēja noreaģēt aizsargi.

Viesiem gan vienus vārtus izdevās atgūt pēc "Dinamo" kļūdas aizsardzībā un Jakuba Sedlāčeka neveiksmīga izgājiena no vārtiem - rezultāta starpību samazināja Jevgēņijs Korotkovs. Taču līdz pārtraukumam divu vārtu starpību atjaunoja Videls pēc Krišjāņa Rēdliha tālšāviena no zilās līnijas - 3:1.

Ar rezultatīvu skaitliskā vairākuma izspēli abas komandas turpināja izcelties otrajā periodā. Ondržejs Nemecs  trāpīja Sedlāčeka vārtu augšējā stūrī, savukārt laukuma saimniekiem izdevās revanšēties, kad vārtu priekšā Izlauzās Miks Indrašis, un, lai gan pie metiena viņš netika, ripu ieguva Genovejs un trāpīja vārtos. Divu vārtu pārsvaru līdz pārtraukumam liedza saglabāt Igors Makarovs, kam izdevās precīzs plaukstas metiens no iemetiena apļa.

Savukārt pēdējās trešdaļas sākumā vēlreiz vairākumu ar tālu un spēcīgu metienu vārtu guvumā pārvērta Nemecs un rezultāts kļuva 4:4. Vēl pusotru minūti vēlāk CSKA pirmoreiz izvirzījās vadībā, kad pēc Georgija Mišarina tāla metiena ripas lidojumu pielaboja Stefans da Kosta. Tuvojoties cīņas beigām, spēle vairāk ritēja laukuma saimnieku zonā, līdz ar to "Dinamo" pietrūka iespēju vārtu guvumam, kas būtu ļāvis panākt pagarinājumu.

Līdz gadu mijai Latvijas klubs aizvadīs vēl divas spēles viesos - sestdien Minskā pret turienes "Dinamo" un pirmdien Mitiščos pret Maskavas apgabala "Atlant".