Sadaļas Sadaļas
«Daiļrades» vadītāja: Dejotājiem vissvarīgākā ir pašdisciplīna
Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā ģilde" deju ansamblis "Daiļrade" ir šobrīd labākais deju kolektīvs Latvijā. Dejotāji un vadītāja atzīst – lai sekmīgi piedalītos XXVI Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzvedumā “Māras zeme”, svarīgākais ir pašdisciplīna.
Eksperts: Drošība Dziesmu svētkos – izaicinājums policijai un apsardzes firmām
Dziesmu un deju svētki, kas šonedēļ notiek Rīgā, ir liels izaicinājums Valsts un pašvaldības policijai, kā arī apsardzes firmām, kas savā starpā sadarbojas, lai rūpētos par drošību, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja drošības eksperts, “Koblenz drošība” valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.
Rīgā var aplūkot unikālo «Līgo» karoga oriģinālu
Visu Dziesmu svētku nedēļu, līdz 8.jūlijam, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā ir iespēja apskatīt unikālu relikviju – Pirmo Vispārējo latviešu Dziedāšanas svētku "Līgo" karoga oriģinālu. Leģendārais karogs darināts 1873.gadā Leipcigā pēc Rīgas Latviešu biedrības pasūtījuma par 18 latviešu sieviešu ziedotajiem līdzekļiem.
Trešdien Dziesmu svētkos aicina uz garīgās mūzikas koncertiem
Trešdien, 4.jūlijā, Dziesmu svētku koncertos vairāk dominēs garīgā un uz pārdomām aicinošā dimensija. Vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertā “Tev tuvumā” Rīgas Svētā Jāņa baznīcā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Georga Pelēča “Svētīgi garā nabagie”.
Dejotspars tik liels, ka lietus un vējš nebiedē
Vairāki skaisti Dziesmu un deju svētku koncerti jau aizvadīti, bet citi vēl tikai priekšā. Svētki uzņem apgriezienus, un dalībnieki dienas aizvada saspringtos mēģinājumos. Viņi nebaidās ne no lietus, ne vēja.
Amatierteātru izrāžu cienītāji pulcējas Vērmanes dārzā
3.jūlijā Vērmanes dārza estrādes skatuves dēļi un skatītāju rindas uzņēma 15 amatierteātru izrādes. Teju visi uzrunātie apmeklētāji zināja, ko nozīmē būt daļai no kāda amatieru kolektīva un piedalīties Dziesmu un deju svētkos, tāpēc atsauksmes par izrādēm un svētkiem kopumā ir tikpat raibas un atšķirīgas kā šīs dienas iestudējumi.
Vērmanes dārzā aizvadīts danču vakars
Tik jestru dancošanu Vērmanes dārzs nav piedzīvojis kopš iepriekšējiem Dziesmu un deju svētkiem. Galvenais noteikums, lai izsekotu līdzi deju soļiem – esot jāskatās uz kaimiņu, kurš izskatoties kompetents.
Oresta Silabrieža virzienrādītāji ceļā uz Dziesmusvētku noslēguma koncertu
Ar Dziesmu svētkiem ir līdzīgi kā ar operu – ideja fascinējoša, bet ideālais īstenojums neiespējams, taču tas netraucē ilgoties pēc šī ideāla un visu mūžu meklēt un meklēt. Kas piedzīvojis 1990. gada svētku ''Tēvreizi'' un 2001. gada Rīgas svētku Ojāru Vācieti ūdens ekrānā, nez vai iztēlosies vēl augstākas saturiskās un emocionālās virsotnes Mežaparka estrādē, tomēr – kas zina? 

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt