Tautastērpu glabāšana – ne tikai darbs, bet gan misija
Ikviens tautas deju koncerts un ļoti daudzi koru koncerti izskatītos pavisam citādi, ja dejotājiem un dziedātājiem mugurā nebūtu tautastērpu. Tikai retais zina, cik grūti un darbietilpīgi ir šo skaistumu kopt. Liepāja var lepoties, ka viņiem ir cilvēks, kas par savas pilsētas kolektīvu tautastērpiem rūpējas gandrīz kā par saviem bērniem. Viktorija Faulbauma saka – ja neesi gatavs šo darbu darīt par velti, par smaidu un vienkāršu paldies, tad šo darbu nevar darīt vispār.
Dziesmu svētkus apmeklēs aptuveni 500 000 cilvēku
Dziesmu svētku rīkotāji lēš, ka dažādus svētku pasākumus šogad apmeklēs teju pusmiljons cilvēku. Skatītāji un dalībnieki aicināti sargāt sevi un arī nebūt vienaldzīgiem, ja kādam vajadzīga palīdzība, un iepazīties ar svētku rīkotāju sagatavoto noderīgo informāciju.
Dziesmu svētku Kurzemes dziesma: Raimonda Paula «Sasala jūrīna»
Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā “Zvaigžņu ceļā” būs iekļauta arī ļoti aktīva tautasdziesma Raimonda Paula apdarē –  “Sasala jūrīna”. Tā ir kurzemnieku dziesma ar īpašu skanējumu un dialektu. Pēdējos gados tā ir ļoti iemīļota dejotāju vidū, bet šogad to izpildīs arī koristi.
Atklās Dziesmu svētkiem veltītu tautas lietišķās mākslas izstādi «Radītprieks»
No 29. jūnijā plkst. 16.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs skatāma XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem veltīta tautas lietišķās mākslas izstāde “Radītprieks”. Tā pulcēs vairāk nekā 1100 meistaru, kas darbojas 125 tautas lietišķās mākslas kolektīvos. Izstāde notiek Latvijas simtgades programmas ietvaros.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt