Ārpus ētera
«To vēlētos Ita Kozakēviča». Poļi Rīgas barikādēs
Pirms mēneša lietuvieši un latvieši atzīmēja kārtējo, lai gan ne apaļo, barikāžu gadadienu — nozīmīgu notikumu, kas noveda pie Baltijas republiku pilnīgas neatkarības atgūšanas. 1991. gada janvārī gan Lietuva, gan Latvija jau formāli bija pasludinājušas savu neatkarību, kas tomēr netika starptautiski atzīta. Maskavas valdība joprojām cerēja sagraut neatkarības kustību pie Baltijas jūras. 1991. gada ziema Viļņā un Rīgā nebija bez cilvēku upuriem. Laba ziņa ir tikai tāda, ka tie upuri nebija velti — 1991. gada septembrī Baltijas valstis iestājās Apvienoto Nāciju Organizācijā, kā arī tās atzina jau gandrīz sabrukusī Padomju Savienība.
Cūku komikss: Cietoksnis vai «raičiks»
Daugavpils pilsētas pašvaldības Tūrisma attīstības un informācijas aģentūra vēlas atteikties no Daugavpils cietokšņa kompleksa izpētes, saglabāšanas un iekļaušanas aktīvā tūrisma apritē. Daugavpils Tūrisma attīstības un informācijas aģentūras vadītājas pienākumu izpildītāja Jeļena Aferonoka, komentējot lēmumu atbrīvot no amata cietokšņa pārvaldnieku un viņa vietnieku atteica: "Cietoksnis ir mikrorajons, tāds kā arī pārējie. Tad jau uz katru mikrorajonu vajag savu apsaimniekotāju."
Cūku komikss: Piena gaidas
Piena tirgotāji lēš, ka pāris mēnešos iepirkuma cena samazinājusies pat par 40%. Cenas straujais kritums zemniekiem atkal liek strādāt krietni zem pašizmaksas. Lai parādītu attieksmi, ko veikalu ķēdes rāda pret Latvijas lauksaimniekiem un piena lopkopības sektoru, Latvijas piena ražotāji zemo iepirkuma cenu dēļ apsver lielveikalu boikotu.
Cūku komikss: LSM desmitgades svinības
Šodien atzīmējam portāla LSM.lv 10 gadu jubileju. Šo desmit gadu laikā esam nostiprinājušies vadošo ziņu portālu topā, par ko pateicamies mūsu lasītājiem, un arī turpmākajos gados gādāsim, lai viņus sasniegtu uzticamas, svarīgas un interesantas ziņas!
«Gudrs, vēl gudrāks» uzvarētājs Mikus Dāvis Liepiņš: Jāpiepilda ir savi, nevis vecāku sapņi
Mikus Dāvis Liepiņš ir dzimis un audzis Valmierā. Strādā Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā, kurā pasniedz fiziku, matemātiku, inženierzinātnes, ģeogrāfiju un arī vada robotikas pulciņu. "Skolotāja amats man ir pamatdarbs, kas aizņem lielāko daļu nedēļas. Paralēli darbam skolā studēju Rīgas Tehniskajā universitātē un, kad sanāk laiks, piestrādāju par būvdarbu vadītāja palīgu prakses vietā," norāda Mikus.
Anda Rožukalne: Kara vai miera žurnālistika? Nē, patriotiskā!
"Tā vairs nav agrākā žurnālistika, mūsu veidotais saturs neatbilst pamata profesionālajiem principiem, jo ir karš," tā ziņu un aktuālo notikumu žurnālisti raksturoja savu darbu jau Krievijas izraisītā kara Ukrainā pirmajās nedēļās.
Māris Rīmenis: Pēdējoreiz teniss ar Ernestu Gulbi «Arēnā Rīga»
Nupat visaugstākā līmeņa teniss beidzies Austrālijā, bet jau šonedēļ liels notikums arī Latvijas līdzjutējiem – "Arēnā Rīga" risināsies Deivisa kausa izslēgšanas kārtas mačs, cīņā par iekļūšanu pasaules pirmajā grupā Latvijai spēlējot pret Izraēlu. Kas vēl saistošāk – pēdējo reizi laukumā izlases sastāvā izies visu laiku labākais Latvijas tenisists vīriešiem Ernests Gulbis.
Janvāra sacelšanās. Svarīga Polijai un Lietuvai, maz zināma Latvijā
Divu tautu republika, poļu un lietuviešu kopvalsts, kura savulaik sasniedza arī Rīgu un Tartu, zaudēja savu neatkarību Krievijas, Prūsijas un Austrijas īstenotajā Trešajā valsts dalīšanā 1795. gadā. Tieši tad Kurzemes un Zemgales hercogiste oficiāli kļuva par Kurzemes guberņu, lai gan vēl pirms gada tur notika sacelšanās, kuru vadīja poļu muižnieks Tadeušs Koscjuško (Tadeusz Kościuszko). Pašlaik Koscjuško sacelšanās (tā to sauc pie Vislas) pēta poļu vēsturnieks Arkadiušs Jaņickis (Arkadiusz Janicki) no Gdaņskas. Savukārt Janvāra sacelšanos šogad atzīmēs Polijā un Lietuvā, jo ir taču apaļa 160 gadu jubileja. Latvijā par šo vēstures faktu ir jāatgādina, lai gan Latvijas poļi, kas aktīvi darbojās pirmskara Poļu savienībā, svinīgi atzīmēja šo dienu līdz 1940. gadam.
Lilita Eglīte: «Ielas garumā» stāsti kļūst par vienotu likteņstāstu
Jau 20 gadus Latvijas Televīzijas (LTV) žurnāliste Lilita Eglīte kopā ar ceļabiedriem autorraidījumā "Ielas garumā" izstaigā Rīgas un citu Latvijas pilsētu un ciematu ielas, veidojot bagātus un interesantus stāstus, kas citur nav izlasāmi un atrodami. Kādi bija šī raidījuma pirmsākumi un fenomeni, ko tajā 20 gadu laikā izdevies dokumentēt?
«V.I.P» spēles tests – ko Tu zini par Latvijas upēm?
Savā ziņā upes un upītes ir valstu asinsrite. Latvijā ir vairāk nekā 12 000 upju, tās visas nav pieminētas LTV erudīcijas spēlē "Veiksme. Intuīcija. Prāts", tomēr, ja iedomājamies mūs kā Latvijas iedzīvotājus, tad katram ir tuvākā upe, ar kuru kāds atmiņu stāsts  būs saistīts. Pavasaros uzzinām, ka tās pārplūstot var sagādāt lielas raizes, bet šogad tas notika jau janvārī. Piedāvājam testu par Latvijas upēm, atbildes uz šiem jautājumiem meklējušas arī V.I.P. komandas.
Cūku komikss: Trūkstošais puzles gabals no Vācijas
Ukraina un tās sabiedrotie aicina Vāciju pieņemt lēmumu par tanku piegādi Ukrainai, jo ukraiņiem šis bruņojums ir ļoti vajadzīgs, lai sekmīgāk cīnītos pret Krievijas iebrucējiem. Taču vācieši joprojām svārstās un nevar izlemt, vai sūtīt tankus uz Ukrainu. Arī sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka Vācijas sabiedrība šajā jautājumā ir ļoti sašķelta: puse atbalsta tanku piegādāšanu Ukrainai, bet puse ir pret, jo baidās, ka šāds solis saasinās konfliktu un nokaitinās Krieviju.
Karikatūrista skats: Algu jautājums
Neilgi pēc atalgojuma palielinājumu valsts amatpersonām arī Rīgas domē nolēmuši būtiski palielināt  sev atalgojumu. Piemēram, Rīgas mēra alga varētu pieaugt 1,7 reizes, vicemēru alga – 1,6 reizes, bet deputātu algām plānots pieaugums par vairāk nekā 600 eiro.   
Svarīgākais šobrīd