Žurnāls: Valsts apsver iespēju apvienot «Lattelecom» un LMT

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 10 mēnešiem.

Valdībā plānots izskatīt slepenu ziņojumu par abu valstij daļēji piederošo telekomunikāciju uzņēmumu ''Lattelecom'' un ''Latvijas Mobilais telefons'' (LMT) apvienošanu un privatizēšanu, ceturtdien vēsta žurnāls „IR”.

Ekonomikas ministrija (EM) virzījusi informatīvo ziņojumu un uz to balstīts Ministru kabineta (MK) lēmuma projekts, kurš izvirza uzdevumu panākt ''Lattelecom'' un LMT «integrēšanu» vienā uzņēmumā līdz nākamā gada beigām un pēc tam tālāku privatizāciju. Abi dokumenti patlaban ir ierobežotas pieejamības informācija, kas nonākusi žurnāla rīcībā.

Privatizācijas lēmumi tiktu atstāti nākamās Saeimas ziņā, bet tūlītējais uzdevums ir LMT iekļaušana ''Lattelecom'' struktūrā, veidojot apvienotu uzņēmumu, kas „Lattelecom” būtu labs risinājums.

Ziņojumā apskatīti divi iespējamie ceļi ''Lattelecom'' un LMT apvienošanai. Pirmais, kurš atbilst sagatavotajam MK lēmuma projektam un saglabā valstij 51% daļu apvienotajā uzņēmumā, paredz, ka ''Lattelecom'' aizņemas naudu, lai atpirktu LMT daļas no pārējiem īpašniekiem - ''TeliaSonera'', Latvijas Valsts radio un televīzijas centra un Privatizācijas aģentūras.

Otrais variants - LMT dalībnieki iegulda sev piederošās daļas ''Lattelecom''. Šis variants gan neatbilstu MK lēmumprojektam, jo atbilstoši ziņojumā minētajam uzņēmumu vērtējumam ''TeliaSonera'' iegūtu ap 53% daļu apvienotajā uzņēmumā.

Taču konkurences uzraugi ir norūpējušies, ka plāns var kaitēt Latvijas patērētāju interesēm, kuri patlaban saņem labas kvalitātes pakalpojumus par zemu cenu. Iespējamā apvienošana varētu izraisīt konkurences samazināšanos un veicināt citu tirgus dalībnieku pakāpenisku izstumšanu, vēsta žurnāls.

Latvijas valsts pašlaik kontrolē 51% akciju „Lattelecom” un LMT, bet otrs līdzīpašnieks abos uzņēmumos ir viens no Eiropas telekomunikāciju gigantiem ''TeliaSonera'', kurā kopumā 49% akciju pieder Zviedrijas un Somijas valdībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti