Brīvības bulvāris

Pētniece: Ķīnas ilgtermiņa izaicinājums nonāk pretrunā ar mūsdienu liberālo sistēmu

Brīvības bulvāris

Vita Matīsa: 4. maija paaudze ieies vēsturē ar zināmu alkatības zīmogu

Aivars Ozoliņš: Pat ja jums ir šaubas, ejiet un balsojiet

Žurnālists Aivars Ozoliņš: Šajās vēlēšanās labāk iemest tukšu aploksni, nekā palikt mājās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šī, 13. Saeima, bija ārkārtīgi vāja gan izglītības līmeņa, gan politiskās atbildības ziņā – tā, vērtējot aizejošo parlamenta sasaukumu, Latvijas Radio raidījumā "Brīvības bulvāris" sacīja rakstnieks un žurnālists Aivars Ozoliņš, norādot, ka šajās, 14. Saeimas, vēlēšanās cilvēkiem būtu ļoti svarīgi piedalīties: "Es to neiesaku, bet, vērtējot visu lielo kopainu, labāk ir piedalīties un iemest tukšu aploksni, nekā palikt mājās."

Vaicāts, vai jautājums – par ko vēlēt – ir vienkāršs, ņemot vērā fonu, ka 14. Saeimu izraudzīsimies laikā, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins izsludinājis daļēju mobilizāciju un turpina draudēt ar kodolkaru, Ozoliņš sacīja: "Nē, tas nekad nav vienkāršs jautājums. Ja vēlētājs ir atbildīgs par to, kas notiek viņa valstī, tad būtu vēlams, lai rūpīgi izvēlas, par ko vēlēt. Mums jārēķinās, ka nākamajos četros gados mums tepat blakus kaimiņos bruks milzīga impērija. Sekas ir neprognozējamas. Putins draud lietot kodolieročus Ukrainā, tas nozīmētu, ka mēs kā NATO dalībvalsts acīmredzot iesaistītos šajā konfliktā vai šajā karā."

Viņš pauda cerību, ka līdz tam nenonāks, tomēr norādīja –

mums jārēķinās, ka procesi blakus ir pilnīgi neprognozējami.

"Tāpēc mums šajās vēlēšanās būtu ļoti, ļoti svarīgi piedalīties. Virzību lielā mērā izšķirs vēlētāju aktivitāte, nevis pat izvēles par konkrētām partijām," uzskata žurnālists, paužot – labā ziņa ir tā, ka rietumnieciska, eiropeiska valdība paliks arī pēc vēlēšanām, tomēr ir svarīgi, cik liels būs mazākums.

Ozoliņš mudināja doties balsot pat tad, ja ir šaubas. "Pat ja jums ir tādas šaubas, ka jūs nezināt, par ko balsot, iemetiet tukšu aploksni.

Es to neiesaku, bet, vērtējot visu lielo kopainu, protams, ka labāk ir piedalīties un iemest tukšu aploksni, nekā palikt mājās," viņš teica.

Runājot par aizejošo Saeimu, viņš vērtēja, ka tā bija ārkārtīgi vāja.

"Pašlaik Saeimā ir 21 deputāts, kas nepieder nevienai frakcijai. Lielākā frakcija "Saskaņa" zaudējusi piecus deputātus, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) zaudējuši piecus deputātus, "brīnišķīgie" [Artuss] Kaimiņš un [Aldis] Gobzems, nākotnes Latvijas veidotāji, vispār ir izšķīduši. Un izšķīst viņi sāka jau pirmajos balsojumos, izmeta vispirms Gobzemu, pēc tam arī Kaimiņu," atgādināja žurnālists.

KONTEKSTS:

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 1. oktobrī, no plkst. 7.00 līdz 20.00. 

Kopumā 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā sākotnēji tika pieteikti 1832 deputātu kandidāti. Līdz ar CVK lēmumiem uz iekļūšanu Saeimā pretendē par trim kandidātiem mazāk – 1829.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti