Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība plāno vērsties tiesā ar prasību pret valsti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība "Zolitūde 21.11." plāno vērsties tiesā ar civiltiesisku prasību pret valsti saistībā ar to, ka traģēdijas brīdī Latvijā nebija izveidota efektīva būvniecības uzraudzības un kontroles sistēma. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" norādīja biedrības vadītāja Regīna Ločmele ("Saskaņa").

Ločmele sacīja: "Tiklīdz beigsies tiesvedība [Zolitūdes traģēdijas sakarā], mēs noteikti gatavosim civiltiesisko prasību pret valsti, jo tiesas ekspertīze norāda, ka valstij uz Zolitūdes katastrofas brīdi nebija izveidota efektīva būvniecības uzraudzības un kontroles sistēma, kas varēja nepieļaut 54 cilvēku bojāeju."

Tāpat Ločmele apliecināja, ka no valsts tiks prasīta arī finansiāla kompensācija. "Saskaņā ar likumu tur ir zināms ierobežojums – tur vairs nebūs prasīti miljoni. Naudas prasība arī nav galvenais, galvenais ir panākt taisnīgu tiesu," atzīmēja Ločmele.

KONTEKSTS:

2013. gada 21. novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti tika ievainoti. 

Lai skatītu apjomīgo krimināllietu par Zolitūdes traģēdiju, tiesa uz pirmo sēdi sanāca 2015. gada decembrī. 2019. gada jūnijā prokurors pabeidza savu debašu runu, apsūdzētajiem lūdzot piemērot maksimālos sodus. Visi apsūdzētie noliedza savu vainu.

Rīgas apgabaltiesa otrajā instancē par vainīgu atzina būvinženieri Ivaru Sergetu, kam piesprieda sešus gadus un sešus mēnešus ilgu cietumsodu. Pārējos apsūdzētos tiesa attaisnoja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti