Zasas upē atrod maisus ar dzīvnieku atliekām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 7 mēnešiem.

Otrdien Jēkabpils novada Zasas upē, netālu no Zasas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, atrasti vairāki maisi ar dzīvnieku izcelsmes atkritumiem, liecina Valsts vides dienesta informācija (VVD). 

Vides kvalitātes kontroles nolūkos piesārņotajā teritorijā paņemti ūdens paraugi.

Notikuma vietā Daugavpils reģionālās vides pārvaldes inspektori konstatēja, ka daži maisi ir pavērti un to saturs ir nonācis Zasā. Atkritumu tuvumā uzturas vārnveidīgie putni, kas barojas ar dzīvnieku izcelsmes atliekām. No ceļa malas pāri arumiem līdz Zasas upei iebraukts ceļš, kas ved līdz piesārņojumam.

Apsekojot Zasas upi, Daugavpils reģionālās vides pārvaldes inspektori netālu no minētās vietas uz upes gultnes konstatēja pelēkbaltu viskozu vielu. Vielas izcelsme, iespējams, saistīta ar dzīvnieku atlieku nonākšanu upē.

Vides kvalitātes kontroles nolūkos sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu piesārņojuma vietā noņemti vairāki Zasas upes ūdens paraugi. VVD informēs par kontroles rezultātiem nākošās nedēļas vidū. Jēkabpils pašvaldība kopā ar zemes īpašnieku organizē teritorijas sakopšanas darbus.

Ierosināts administratīvais process par vides piesārņošanu un piegružošanu pret piesārņotās teritorijas īpašnieku. Informēta Jēkabpils pašvaldība, kā arī Valsts meža dienests.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti