Rīta Panorāma

Intervija ar veselības ministri Andu Čakšu

Rīta Panorāma

Intervija ar mūziķi Lauri Valteru un dziedātāju Rūtu Dūdumu

Intervija ar Mākslas akadēmijas rektoru Kristapu Zariņu

Zariņš: Mākslas akadēmijai jāturpina spodrināt starptautiskā atpazīstamība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Turpmākos piecus gadus Latvijas Mākslas akadēmiju vadīs Kristaps Zariņš, kurš kā vienu no prioritātēm redz akadēmijas vārda atpazīstamības spodrināšanu starptautiskajā vidē.

Pati Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) cauri laikiem un dažādiem sabiedriski politiskajiem vējiem ir allaž bijusi piepildīta ar radošu garu un neatkarīgi domājošiem cilvēkiem. Līdzšinējais akadēmijas prorektors un pazīstamais gleznotājs Kristaps Zariņš, kurš amatā ievēlēts 28.jūnijā, raidījumā „Rīta Panorāma” norādīja, ka viens no galvenajiem viņa mērķiem turpmākajos piecos gados būs starptautisko kontaktu padziļināšana. Ar pilnu attīstības programmu var iepazīties šeit.

„Kā gleznotājs šobrīd redzu lielu audeklu, uz kura jāuzglezno sarežģīta kompozīcija, un rezultātam jābūt skaidram. Mākslas akadēmija ir izveidojusies par starptautiski atpazīstamu mākslas iestādi ar partneriem dažādās valstīs. Mūsu studenti piedalās dažādos konkursos un projektos, tāpēc viens no mērķiem ir šos kontaktus padziļināt, aicināt uz akadēmiju vieslektorus un izcilus gleznotājus,” norādīja Zariņš. Viņš arī atzina, ka būs jāmācās sabalansēt savus mākslinieka un rektora pienākumus. 

Jaunais rektors stāstīja, ka akadēmijas studenti kopumā ir ļoti labi sagatavoti, tāpēc jāveicina pieredzes apmaiņa ar citu valstu studentiem.

Arī studenti ir ļoti dažādi katru gadu – nevar sagatavot vienu lekciju, kuru pēc tam tad lasa vēl 10 gadus, norādīja Zariņš. Mākslas akadēmijā tūlīt sāksies iestājeksāmeni, kur galvenais ir talants un paša topošā studenta griba, jo ikviens, kurš vēlas, var kļūt par mākslinieku visdažādākajās izpausmēs.

Rektors arī solīja, ka Mākslas akadēmijas karnevāli turpmāko piecu gadu laikā nekur nepazudīs, jo tā ir lieliska un mīlēta tradīcija.

Jau vēstīts, ka uz LMA rektora amatu kandidēja trīs pretendenti - LMA prorektors asociētais profesors Andris Teikmanis, LMA prorektors profesors Kristaps Zariņš un LMA Modes mākslas katedras vadītājs profesors Aigars Bikše.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti